Najlepszy antyszczekacz – Ranking antyszczekaczy 2023

Masz psa, który dużo szczeka? Świetnie się składa! Specjalnie z myślą o właścicelach psów stworzyliśmy zestawienie „Najlepszy antyszczekacz – Ranking antyszczekaczy 2024„, który oducza psa szczekania. Jak to możliwe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej! Podpowiadamy również, czym wyróżnia się dobry antyszczekacz oraz jaki polecany antyszczekacz zasługuje na Twoją uwagę!

Jak działa antyszczekacz?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest antyszczekacz dla psa. Urządzenie to często określa się również jako obroża treningowa oraz antyszczekowa obroża elektroniczne, a jej celem jest oduczenie psa szczekania na wszystko, co się rusza. Jak działa taki gadżet? Wszystko zależy od tego, z jakiego rodzaju urządzeniem ma się do czynienia. Na rynku można znaleźć różne antyszczekacze dla psów, dlatego też przygotowaliśmy specjalny ranking antyszczekaczy, w którym wyjaśnimy, jak działają oraz czym charakteryzują się poszczególne modele.

Antyszczekacz ultradźwiękowy

To jniezwykle skuteczny antyszczekacz dla wielu psów, a co więcej można go stosować zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Działa ono również w oparciu o ultradźwięki, które są wysyłane w momencie, w którym dochodzi do szczekania. Emitowane przez urządzenie wysokiej częstotliwości dźwięki są irytujące dla psów, a przy okazji również i niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Co więcej, jest to również znakomity sposób na to, by uciszyć szczekanie psa sąsiada, który mieszka za ścianą. Sięgając po taki antyszczekacz należy jednak pamiętać, że emitowany przez niego dźwięk usłyszą wszystkie psy w okolicy. Jest to ważne, zwłaszcza jeżeli w domu ma się kilka psów, a tylko jeden z nich uciążliwie szczeka.

Antyszczekacz natryskowy

To mało popularna metoda na odstraszanie głośno szczekających psów, aczkolwiek jest ona równie skuteczna. Gadżet ten często określa się również jako kołnierz natryskowy, ponieważ w momencie, gdy pies zaszczeka, urządzenie to emituje citronellę, a czasami wydmuchuje zwykłe powietrze. Niezależnie od tego, która z substancji się z niego uwalnia – wyemitowany przez antyszczekacz podmuch zniechęcają psa do szczekania. Metoda ta polecana jest zwłaszcza tym właścicielom psów, którzy boją się używać na swoim pupilu obroży z impulsem.

Antyszczekacz na obrożę

To kolejne ważne urządzenie w naszym rankingu antyszczekaczy. Antyszczekacz na obrożę, czasem nazywany również jako antyszczekacz szokowy to urządzenie, które wykorzystuje prąd elektryczny o niskim natężeniu. Gdy pies zaczyna szczekać, przyczepiony do jego obroży antyszczekacz wykrywa wywołane szczekaniem drgania krtani. W tym samym momencie urządzenie wysyła sygnał elektryczny, który razi zwierzę w celu oduczenia szczekania. W tym miejscu należy również zaznaczyć, że sygnał jest na tyle silny, by zwierzę je poczuło, a jednocześnie na tyle słaby, że nie powinien on zaszkodzić zdrowiu czworonoga. Oczywiście, jeżeli jest to sprzęt dobrej jakości. Dlatego też ogromne znaczenie ma to, by sięgać po sprawdzony i polecany antyszczekacz.

Najlepszy antyszczekacz z rankingu luty 2024

Skuteczny antyszczekacz dla psa

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy urządzenia te są skuteczne. Każdy pies jest inny, a szczekanie wpisane jest w ich naturę. Z pewnością jednak każdy ranking antyszczekaczy potwierdzi, że urządzenia te naprawdę działają. Za najbardziej skuteczny antyszczekacz uchodzą modele, które wykorzystują ultradźwięki. W dodatku nie sprawiają one psom bólu i można je wykorzystać nawet na wielu zwierzakach.

Zależy Ci na tym, by znaleźć dobry antyszczekaczRanking stworzony przez naszych ekspertów z pewnością Ci w tym pomoże! Antyszczekacz powinien spełniać bowiem kilka kryteriów. Mowa m.in. o tym, że powinien on:

  • Mieć właściwie dobrany zasięg działania fal – najlepsze antyszczekacze potrafią wykryć szczekanie nawet z odległości 100 metrów;
  • Posiadać możliwość regulacji fal oraz ich zakresu;
  • Działać bezprzewodowo i mieć solidną baterię;
  • Być wodoodporny;
  • Mieć sterowanie zdalne lub przez aplikację w telefonie;
  • Być mobilny – zwłaszcza jeżeli będzie się go używać podczas spacerów z psem.

Co więcej, antyszczekacz to również dobre narzędzie treningowe. Pozwoli on szybko i skutecznie zdyscyplinować pupila, aż ten nabierze dobrych manier.

Antyszczekacz – duży zasięg, czy ma znaczenie?

Niejeden ranking antyszczekaczy 2024 potwierdzi, że przed zakupem antyszczekacza warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób urządzenie to będzie użytkowane. W małym mieszkaniu z powodzeniem wystarczą urządzenia o mniejszym zasięgu. Jeżeli jednak mieszka się w dużym domu z ogrodem, należy wybrać taki model, by jego zasięg pokrywał się z powierzchnią działki. Odradza się jednak stosowania urządzeń o zbyt dużym zasięgu. Im dalej za działkę emitowane przez antyszczekacz fale będą działać na wszystkie psy, które znalazły się w okolicy. Oznacza to więc, że jeżeli jeden z nich zaszczeka, to jednostka antyszczekowa ukaże wszystkie psy objęte zasięgiem urządzenia. Tu więc pojawia się pytanie, czy karanie wszystkich psów w okolicy jest humanitarne?

Jednak z drugiej strony, czasem może się zdarzyć, że krnąbrny pies sąsiada, szczeka długimi godzinami. W takim przypadku przyda się antyszczekacz na psa sąsiada, czyli model ultradźwiękowy o zasięgu zwiększonym w taki sposób, by obejmował on również mieszkanie sąsiada. Jest to również bardziej przyzwoite rozwiązanie, niż wzywanie policji, która może ukarać sąsiada mandatem za to, że nie potrafi on zapanować nad swoim czworonogiem. 

Antyszczekacz ogrodowy

Skuteczny antyszczekacz zewnętrzny to przede wszystkim urządzenie, które jest dopasowane do rozmiarów działki, na której jest on używany. Mowa tu o modelach ultradźwiękowych, które są stacjonarne. Jeżeli ktoś zdecyduje się bowiem na obrożę elektryczną, lub natryskową to nie musi się obawiać tego, że przypadkiem ukaże również i inne czworonogi. Oczywiście zasięg urządzenia nie powinien być też zbyt mały – w przeciwnym razie może okazać się, że antyszczekacz nie obejmie swoim zasięgiem całego ogrodu i prędze, czy później pies znajdzie miejsce, w którym będzie mógł swobodnie szczekać. Warto się również przyjrzeć temu, czy antyszczekacz działa również na inne zwierzęta. Przypadkiem może on bowiem odstraszyć z ogrodu ptaki.

Antyszczekacz do domu

Cicha i spokojna noc to marzenie każdego, kto ma do czynienia z niepokornym, dużo szczekającym psem. Nie oznacza to jednak, że trzeba będzie się pozbywać zwierzaka. Z pomocą przychodzi bowiem antyszczekacz, który nauczy psa dyscypliny. Tu pojawia się jednak pytanie, które z urządzeń wybrać?

Zarówno w domach, jak i w mieszkaniach poleca się sięgać po stacjonarny antyszczekacz ultradźwiękowy. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy w domu znajduje się więcej niż jeden pies. Warto się więc zastanowić nad tym, czy zamiast karać je wszystkie, nie będzie lepiej sięgnąć po model w formie obroży treningowej. 

Co więcej, niektóre antyszczekacze działają również i na ptaki, co powinno zainteresować właścicieli mieszkań z balkonami odwiedzanymi przez gołębie. Osobom, które nie lubią sprzątać ptasich odchodów, poleca się zakup modeli, które swoim zasięgiem obejmą również i balkon. Można również sięgnąć po antyszczekacze z regulacją. Dzięki urządzeniu można więc rozwiązać nie tylko problem ujadającego psa, ale i pozbyć się z balkonu ptactwa.

Najcześciej występujące pytania na temat antyszczekaczy:

Czy antyszczekacz działa?

Tak, antyszczekacze to skuteczne urządzenia, z których pomocą można uwolnić się od szczekania psów. Co więcej, jest to również świetne narzędzie treningowe, które pozwoli nauczyć szczenięta szczekania bez powodu. Warto również wspomnieć, że antyszczekacze nie działają tak samo na wszystkie psy. Duże, obronne rasy są bardziej odporne na działanie tego urządzenia.

Na jaką odległość działa antyszczekacz?

W zależności od modelu antyszczekacze mogą mieć zasięg od kilku do kilkunastu metrów. Najlepsze antyszczekacze zewnętrzne działają nawet w obrębie 30 metrów od miejsca, w którym umieszczono ich jednostkę sterującą.

Czy antyszczekacz na telefon działa?

Niektóre antyszczekacze są zintegrowane z urządzeniami mobilnym z systemem Android. Mowa tu m.in. o tabletach smartfonach, z których poziomu można sterować antyszczekaczem. W tym celu wystarczy jedynie pobrać odpowiednią aplikację. Ponadto istnieją również aplikacje takie jak Antyszczek, które umożliwiają nagranie komendy głosowej, która uspokoi pupila pod nieobecnością właściciela. Ta metoda ma jednak niską skuteczność.

Czy obroża antyszczekowa jest skuteczna?

Obroża antyszczekowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, by oduczyć psa niekontrolowanego szczekania. Ponadto jest to także dobre narzędzie treningowe.

Jak uciszyć psa w bloku?

Bardzo skuteczną metodą na uciszenie psa w bloku jest zastosowanie stacjonarnego antyszczekacza ultradźwiękowego. Co więcej, metoda ta zadziała nie tylko na psa w domu, ale również i na pupile należące do sąsiadów. Wszystko zależy od tego, jaki zasięg urządzenie posiada oraz z jaką rasą psa ma się do czynienia. 

Jak odstraszyć psa sąsiada?

Psa sąsiada oraz wszelkie inne psy można odstraszyć na kilka sposobów. Niektórzy stosują w tym celu rośliny odstraszające psy, czyli te, których zapach odpycha psy. Mowa o roślinach takich jak berberys, wrzos itd. Najskuteczniejszą metodą na odstraszenie psa sąsiada jest jednak zastosowanie antyszczekacza ultradźwiękowego. 

Czy szczekanie psa jest wykroczeniem?

Tak, zgodnie z Kodeksem wykroczeń szczekanie psa można uznać za wykroczenie. Podstawą prawną ku temu jest art. 51. § 1 Kodeksu wykroczeń, który mówi, że kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Warto również wspomnieć, że zgodnie z art. 77 par. 1 Kodeksu wykroczeń Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych ….

Czy antyszczekacz szkodzi innym zwierzętom?

Nie. Antyszczekacze są jednym z najbardziej humanitarnych sposobów na uciszenie lub odpędzenie psa. Emitowane przez nie fale dźwiękowe, nie spowodują uszczerbku na zdrowiu psów, ani żadnych innych zwierząt. Mogą one za to jednak skutecznie odstraszyć inne zwierzaki, np. gołębie.

Polecane antyszczekacze w 2024

Udostepnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *