Najlepszy mikser ręczny – Ranking 2023

Mikser ręczny to sprzęt wykorzystywany w kuchni już od dawna. Patrząc jednak na modele dostępne kilkadziesiąt lat temu oraz na miksery proponowane przez współczesnych producentów można dostrzec kolosalną różnicę. Sprzęt wykorzystywany w przeszłości cechował się prostą konstrukcją i niewielką ilością programów oraz możliwych do wybrania prędkości. Niektóre z mikserów nie były urządzeniami elektrycznymi i działały w oparciu o siłę ludzkich rąk. Według wielu źródeł pierwszy mikser elektryczny powstał w roku 1908 i miał za zadanie usprawnić pracę piekarzy. Obecnie można zaopatrzyć się w niezwykle innowacyjne miksery z mnogością funkcji. Aby wybrać odpowiednie urządzenie, warto przejrzeć ranking mikserów ręcznych. Czym kierować się podczas zakupu i gdzie znaleźć najlepszy mikser ręczny? Oto przewodnik po współczesnych mikserach o różnych konstrukcjach i mocy. Sprawdź, które są najbardziej funkcjonalne.

Mikser ręczny – co to jest?

Mikser ręczny to rodzaj sprzętu AGD, który posiada w swojej konstrukcji funkcjonalne mieszadła. Elementy te na skutek działania elektrycznego silnika wprawiane są w ruch obrotowy i w zależności od mocy urządzenia szybciej lub wolniej miksują, mieszają lub ubijają wybrane składniki. Miksery ręczne mogą mieć kilka wariantów. Podstawową wersją jest ręczny akcesorium bez wbudowanej misy. Istnieją także miksery z misą lub nawet zainstalowanym blenderem. Łatwo więc domyślić się, że wybór takiego urządzenia może mieć duże znaczenia dla jego użytkownika, a praktyczne informacje dla fanów kulinariów zawiera ranking mikserów ręcznychJaki mikser ręczny jest uniwersalny i polecany? 

Mikser ręczny jak wybrać?

Duży i mocny mikser ręczny z misą obrotową czy może mikser ręczny bez misy? Taki dylemat często próbują rozwikłać poszukiwacze najbardziej funkcjonalnego miksera do kuchni. Cóż. Taki sprzęt, jak każdy inny produkt musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb jego użytkowników. Jeśli więc Twoja kuchnia to pole intensywnych piekarskich, cukierniczych i gastronomicznych działań, posiadany przez Ciebie mikser również powinien być bardziej zaawansowany. Zaawansowanie miksera polega na tym, jaką ma moc, jak dużo mieszanki pomieści w swojej misie oraz na tym, ile ma programów. Moc miksera ma znaczenie w szybkości, z jaką sprzęt miesza półprodukty. Nie zawsze musi być ona wysoka, jednak na ogół parametr ten powinien być jak najlepszy. Podczas poszukiwania funkcjonalnego sprzętu AGD warto przejrzeć ranking mikserów ręcznych. Więcej informacji o mocy miksera znajdziesz w kolejnych akapitach, a teraz kilka wskazówek na temat miksera ręcznego z misą.

Ranking mikserów ręcznych – wrzesień 2023 

Mikser ręczny z misą

Funkcjonalny mikser ręczny z misą obrotową jest szczególnie przydatny dla użytkowników, którzy często pieką ciasta lub też przygotowują inne potrawy wymagające długotrwałego mieszania, miksowania ze sobą kilku składników. Umieszczając potrzebne produkty w misie miksera i ustawiając odpowiednią prędkość mieszania, można przystąpić do innych czynności. W czasie gdy robot kuchenny sam przygotowuje potrzebną mieszankę, zadowolony kucharz lub gospodyni domowa może zajmować się np. przygotowywaniem blachy do wypieku, lub odmierzaniem kolejnych porcji składników na krem. Mikser ręczny bez misy nie umożliwia tak komfortowej obsługi, ponieważ użytkownik musi trzymać go w ręce i samodzielnie nim poruszać. W tym przypadku wynalazek z zainstalowaną stabilną miską wychodzi wyraźnie na prowadzenie. Czy jednak zawsze?

Czy taki sprzęt posiada wady? Cóż. Jedną z nich jest niewątpliwie konieczność mycia wielu podzespołów oraz stosunkowo duży rozmiar urządzenia. Mikser ręczny z misą obrotową jest jednak przez niektórych uważany za absolutny kuchenny niezbędnik, a raz umiejscowiony na przestronnym kuchenny blacie jest nie tylko praktycznym pomocnikiem w codziennych kulinarnych podbojach, ale także prawdziwą ozdobą kuchni. Dla fanów akcesoriów w nieco bardziej tradycyjnym stylu polecaną propozycję jest retro mikser ręczny. Wszystkie roboty kuchenne z misą można porównać, czytając ranking mikserów ręcznych.

Mikser ręczny z blenderem

Tuż po mikserze z misą, warto scharakteryzować nowoczesne urządzenia, które są połączeniem kilku sprzętów w jednym np. mikser ręczny z misą i funkcją blendera. Zaopatrując się w tak funkcjonalnie zaprojektowany wynalazek, można bez użycia wielu akcesoriów miksować, mieszać i dokładnie blendować żywność. Dzięki temu za jednym zamachem przyrządzisz biszkopt, koktajl, zupę krem oraz mnóstwo innych potraw wymagających właśnie takiej obróbki. Ranking mikserów ręcznych z blenderem to doskonałe miejsce do znalezienia odpowiedniego sprzętu, który nie tylko miksuje, ale także błyskawicznie rozdrabnia warzywa, owoce, zupy, a nawet lód do drinków. Zalety miksera ręcznego z blenderem to m.in.:

 • brak potrzeby kupowania kilku urządzeń,
 • oszczędność miejsca,
 • możliwość błyskawicznego przygotowania kilku potraw.

Mikser ręczny bez misy obrotowej

Mały mikser ręczny bez miski to przydatne, lekkie i funkcjonalne urządzenie, które nie wymaga nakładu pracy podczas mycia i można nim sprawnie ubić pianę z jajek, ciasto na biszkopt lub też inne mieszanki kulinarne. Taki sprzęt można z łatwością zabrać w każde miejsce, a w kuchennej szufladzie zajmuje niewielką przestrzeń i doskonale sprawdzi się, jako mikser do ciasta naleśnikowego. Zaletą tego akcesorium jest też jego cena. Tani mikser ręczny dobrze radzi sobie bowiem z podstawowymi kuchennymi działaniami, a nie trzeba za niego przepłacać.  Wariant sprzętu AGD bez misy sprawdza się też jako podstawowy i klasyczny mikser ręczny do ubijania jajek.  Zalety miksera bez misy to m.in.:

 • urządzenie jest poręczne,
 • niewielki rozmiar,
 • oszczędność miejsca,
 • niewielka cena.

Mały mikser ręczny do ciasta naleśnikowego to zwykle urządzenie bez misy. W wielu sytuacjach sprawdzi się również bezprzewodowy mikser ręczny. 

Mikser ręczny z kielichem

Mikser ręczny z kielichem to tak zwany blender kielichowy. Umieszcza się w nim produkty, które wymagają mieszania i blendowania po to, aby osiągnąć aksamitną konsystencję wszystkich składników. Jest idealny do tworzenia koktajli.

Mikser ręczny z rozdrabniaczem

Niezwykle praktycznym sprzętem jest także mikser ręczny z rozdrabniaczem. Rozdrabniacz, jest końcówką o mocnej konstrukcji, która zapewnia efekt siekania. Takie sprzęty możesz znaleźć czytając ranking mikserów ręcznych.

Mikser ręczny – funkcjonalność

Dobry mikser ręczny powinien być funkcjonalny. Dobrze jest, gdy przy użyciu jednego akcesorium można przyrządzić mnóstwo potraw. Z tego powodu należy zwrócić uwagę na obecność kilku rodzajów mieszadeł, które nie tylko miksują, ale również ubijają pianę z białek. Funkcjonalny mikser ręczny posiada m.in.:

 • kilka mieszadeł,
 • kilka prędkości i programów,
 • dodatkowy blender,
 • praktyczną misę do umieszczania składników,
 • długi przewód,
 • jest niezbyt głośny,
 • ma dużą moc.

Aby dowiedzieć się, które z urządzeń jest najlepsze, warto sprawdzić ranking mikserów ręcznych.

Mikser ręczny, jaka moc – ile Wat?

Mikser ręczny 400 W, a może mikser ręczny 1000 W? Jak dostosować moc tego urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb? Moc miksera nie powinna być niższa niż 400W, parametr ten jest jednak zależny od miejsca i przeznaczenia urządzenia. Profesjonalny mikser ręczny powinien być z pewnością zasilany wyższą mocą, głównie ze względu na częstotliwość jego używania. Jeśli więc Ty również często pieczesz ciasta lub miksujesz inne składniki, wybierz mikser o mocy powyżej 700W. Jeśli natomiast poszukujesz sprzętu do okazyjnego pieczenia naleśników lub ubijania jajek, może się okazać, że wystarczy Ci model o niższej mocy. W dystrybucji są urządzenia takie jak:

 • mikser ręczny 500 W,
 • mikser ręczny 600 W,
 • mikser ręczny – moc 700 W,
 • mikser ręczny – moc 800 W. 

Jeśli więc chodzi o mikser ręczny, duża moc zawsze będzie jego atutem i umożliwi jego długotrwałe użytkowanie. Podczas wyboru z pewnością przyjdzie ranking mikserów ręcznych. 

Mikser ręczny do ciasta

Jaki powinien być mikser ręczny do ciasta? W tym przypadku odpowiednie będzie 9-biegowy mikser ręczny lub też wariant z misą obrotową. Podczas pieczenia ciasta potrzebne są bowiem nie tylko funkcje takie jak mieszanie jajek z mąką. Wiele przepisów wymaga, aby ubijać, tworzyć słodkie kremy oraz blendować owoce. Bardzo dobrym posunięciem w przypadku ciast będzie także mikser planetarny. Profesjonalny mikser ręczny to coś dla prawdziwych cukierniczo-piekarniczych łasuchów. Jeśli więc pieczesz naprawdę dużo, zainwestuj w sprzęt o dużej mocy, taki, który nie zepsuje się po kilkukrotnym intensywnym użytkowaniu. Najmocniejszy mikser ręczny, będzie w tym przypadku na wagę złota. Dla osób ceniących sobie cieszę, odpowiedni będzie cichy mikser ręczny. Biorąc pod uwagę wymienione wskazówki, łatwo domyślić się, że dobry mikser do ciasta powinien być dostosowany do natężenia pracy. 

Polecane miksery ręczne w 2023

Udostepnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.