Zestaw kina domowego – Ranking 2023

Coraz częściej doceniana jest jakość spędzania czasu wolnego, dlatego oglądanie telewizji przy kiepskim nagłośnieniu znacząco odbiera tę przyjemność. W konsekwencji często pada pytanie jakie kino domowe wybrać, aby jakość dźwięku dodatkowo potęgowała emocje. Nowoczesne kino domowe umożliwia pełne zaspokojenie potrzeb audiowizualnych każdego widza, nawet najbardziej wymagających osób. Warto wiedzieć jak wybrać kino domowe i jakie kino domowe kupić, żeby sprzęt pokrywał się z posiadanymi oczekiwaniami oraz zapewniał wrażenia zbliżone do tych z seansu w kinie.

W niniejszym poradniku omawiamy co to jest kino domowe i i ile kosztuje kino domowe. Przedstawiamy także czy w kino domowe warto zainwestować oraz jakie są na rynku kino domowe nowości. Dodatkowo przedstawiamy propozycje jakie kupić kino domowe bezprzewodowe, a także wyjaśniamy co lepsze soundbar czy kino domowe. Zwieńczeniem tekstu jest przygotowany ranking kina domowego wskazujący wyłącznie najlepsze kino domowe w domu. 

Co to jest kino domowe?

Kino domowe jest to rodzaj specjalnego zestawienia sprzętu audio i wideo do użytku domowego, który pozwala uzyskać jakość dźwięku podobną jak w kinie. Kilka lat temu tylko nieliczni mogli cieszyć się z posiadania tego sprzętu. Kino domowe Yamaha z subwooferem było marzeniem wszystkich kinomaniaków. Od tego czasu dostępność takiego zestawu znacząco wzrosła. Co więcej, nowoczesne technologie sprawiają, że odpowiednio dobrane kino domowe do telewizora jest konkurencyjne do profesjonalnych sprzętów. Oferowane przez kino domowe ustawienie dźwięku umożliwia liczne zastosowanie sprzętu, także do odtwarzania muzyki. Przez posiadane kino domowe w salonie aranżacje nie stają się gorsze. Salon z kinem domowym potrafi wyglądać z klasą. Zaplanowane rozmieszczenie urządzeń pozwala uzyskać estetyczny wygląd. Przykładowo, z powodzeniem można wybrać kino domowe białe, które doskonale dopasuje się do wnętrza a jednocześnie nie będzie wybijało się na pierwszy plan. Posiadane przez kino domowe białe głośniki nadają mu bardziej nowoczesny i stylowy wygląd. Niestety, na rodzimym rynku bardzo rzadko można spotkać polskie kino domowe. 

Zestaw kina domowego, aby był w pełni funkcjonalny powinien być złożony z: ekranu, źródła sygnałów wideo i audio, a także wzmacniacza i zestawu głośników. Dobór źródła dźwięku uzależniony jest od potrzeb właściciela. Może to być odtwarzacz płyt, komputer czy po prostu tuner telewizyjny. Można dodatkowo zakupić projektor do kina domowego. Z pewnością kino domowe i projektor będzie świetnym połączeniem na wolny wieczór. Choć rzutnik i kino domowe będą sporym wydatkiem na początku, to z pewnością wartym swojej ceny. 

Najlepsze kino domowe – ranking 2023

Kina domowe – najważniejsze porady

Osoby, które poszukują sprawdzonych rozwiązań mogą skorzystać z dołączonego rankingu kin domowych 2023. Są to modele o bardzo dobrych parametrach technicznych i polecane przez posiadaczy. Jednak w przypadku samodzielnego wyboru urządzenia należy wiedzieć jakie aspekty należy szczególnie przeanalizować. Profesjonalne kino domowe potrafi zmienić salon w salę kinową. Zarówno dialogi jak i muzyka są doskonale słyszalne. Nawet laik potrafi dostrzec, że dźwięk jest o wiele bardziej naturalny, przyjemny. Jest on przede wszystkim nieskazitelnie czysty i głęboki. Wpływ na to posiada rodzaj zastosowanych głośników, a także bezdyskusyjnie przekłada się na to dobór subwoofera, który wzmacnia jakość dźwięku. Czym lepsze parametry poszczególnych sprzętów, tym lepsze rezultaty są uzyskiwane. 

Bez znaczenia nie pozostaje posiadane przez kino domowe ustawienie głośników. W idealnej konfiguracji powstaje tzw. trójkąt stereo. Odległość pomiędzy dwoma głośnikami powinna być jak dystans dzielący słuchacza od tych głośników. Kluczowe jest, żeby głośniki były ustawione pod kątem 60 stopni do potencjalnych użytkowników. Subwoofer nie może być zastawiony za pomocą szafek lub innych mebli. Powinien swobodnie promieniować wytworzone fale dźwiękowe. Najlepszym rozwiązaniem jest jego ustawienie pomiędzy głośnikami. 

Potencjalni klienci często zastanawiają się podczas wyboru kina domowego na co zwrócić uwagę. Z pewnością zakup należy rozpatrywać całościowo. To najsłabszy elementem świadczy o jego jakości. Kino domowe powinno być złożone ze sprzętów o podobnych parametrów: telewizora, odtwarzacza, amplitunera i zestawu głośników (minimum 5.1). Poszczególne urządzenia muszą być ze sobą kompatybilne, dlatego powinny pochodzić od jednego producenta lub też bazować na podstawie rekomendacji od wytwórców. Sprzęty przedstawione przez ranking kina domowego są wszechstronnie oceniane przez specjalistów. Można powiedzieć, że każde kino domowe test musiało zaliczyć, aby uzyskać wyróżnienie. Dodatkowo przejrzane zostały dotyczące kin domowych forum i opinie, co pozwoliło na określenie ich jakości użytkowania. 

Kino domowe z projektorem jest świetnym rozwiązaniem dla miłośników oglądania filmów w kinie. Starsze modele projektorów wykorzystują obecne w kinie domowym HDMI, ale nowsze modele mogą łączyć się za pomocą Bluetooth czy WiFi. 

Mocne kino domowe – czym się kierować?

Osoby planujące zakup tego urządzenia często muszą odpowiedzieć na pytanie: amplituner stereo czy kino domowe? Amplituner jest wzmacniaczem z odbiornikiem radiowym, który jest kluczowy w zestawie.Wzmacniacz stereo posiada elementy, które potrafią pracować z o wiele większą precyzją podczas odtwarzania dźwięku. Te urządzenie nie jest technicznie dostosowane do przetwarzania sygnałów audio-video. W konsekwencji kino domowe stereo stopniowo wypiera z rynku. W przeciwieństwie do kina domowego, które jest stworzone głównie w tym celu. Połączenie tych urządzeń stanowi amplituner stereo. Zarówno amplituner stereo jak i amplituner kina domowego posiadają zbliżoną funkcjonalność. Kino domowe jest lepszym wyborem w przypadku osób, które więcej czasu oglądają telewizję niż słuchają muzyki lub grają. W odwrotnej proporcji należy wybrać stereo. 

Choć efekty oferowane przez kino domowe są odzwierciedleniem parametrów poszczególnych elementów, to jednak należy wiedzieć, co można od nich wymagać. Głośniki kina domowego odpowiadają za jakość brzmienia przetwarzanych i rozsyłanych dźwięków. Zestaw głośników do kina domowego może być następujący:

  • 5.1 – w skład zestawu wchodzą dwa przednie głośniki, jeden centralny, dwa tylne. W zestawie znajduje się także subwoofer, który generuje niskie dźwięki. Choć jakość dźwięku będzie zadowalająca, to jednak będzie odbiegała od efektów w kinie. 
  • 7.1 – jest to zestaw 5.1 wzbogacony o dwa „efektowe” głośniki. Uzyskany dźwięk jest głęboki i przestrzenny. 
  • 11.2 – najbardziej innowacyjny zestaw, który złożony jest z wysokiej jakości głośników pełnozakresowych i tych, które pozwalają obsłużyć niższe rozdzielczości. Jest to najdroższe kino domowe

Często osoby z małym budżetem mogą kupić małe kino domowe posiadające dwa głośniki. Jest to rozwiązanie polecane dla osób chcących uzyskać lepszy efekt niż ten oferowany przez głośniki telewizora. Sprawdza się to podczas oglądania programów telewizyjnych i ciężko jest uzyskać przestrzenność dźwięku. 

Z kolei kolumny kina domowego powinny być dostosowane do powierzchni salonu. Przyjmuje się, że w średniej wielkości pomieszczeniu ich moc ma wynosić od 100 do 200 W. Z kolei zalecana częstotliwość to od 20 do 20000 Hz. Równolegle moc głośników należy dostosować do mocy amplitunera. Kino domowe głośniki powinno posiadać o skuteczności ok. 90 dB, co zapewnia oczekiwana sprawność lub skuteczność. Bez znaczenia nie pozostaje wartość impedancji, która określana jest za pomocą omów (Ω). Umożliwia ona dopasowanie kolumn do wzmacniacza. Wzmacniacz kina domowego powinien mieć impedancję równą lub mniejszą od głośników. W odwrotnej sytuacji może dojść do uszkodzenia kolumn przy wysokim poziomie głośności. Warto wiedzieć, że zestaw kino domowe z subwooferem jako osobnym urządzeniem nie jest częstym rozwiązaniem, ponieważ w zestawie znajduje się już głośnik zapewniający niskotonowe, mocne brzmienia. 

Wybierając kino domowe należy zwrócić uwagę na jego moc. Najlepsze kino domowe 1000W jest zadowalające. Najmocniejsze kino domowe jest drogim rozwiązaniem, jednak umożliwia obsługę co najmniej siedmiu głośników. W sprzedaży rzadko pojawia się kino domowe 1500W, ponieważ są to sprzęty najczęściej dostarczane na specjalne zamówienie przez producentów. 

Moc RMS jest określeniem dla maksymalnej głośności z jaką posiadane przez kino domowe głośniki mogą pracować przez długi czas, bez ryzyka ewentualnego uszkodzenia sprzętu. 

Kino domowe wymiary ma uzależnione od ceny sprzętu, co rzutuje na liczbę głośników. Najprostsze sprzęty posiadają dwa głośniki, jednak w przypadku najpopularniejszych mowa już o pięciu głośnikach, kolumnach. Dodatkowo ich rozstawienie nie może być losowe, ponieważ wpływa na to brzmienie dźwięku. 

Kino domowe bez kabli

Kino domowe z bezprzewodowymi głośnikami to świetna alternatywa dla wszech obecnych kabli. Współczesne technologie pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej jakości dźwięku bez konieczności stosowania przewodów. Te modele są konkurencyjne dla tradycyjnej łączności. Kino domowe z bluetooth jest niemalże standardem w aktualnych ofertach producentów i wypiera bazowanie na kablach HDMI służących do transmisji danych. Równolegle zminimalizowane zostały największe wady rozbudowanych kompletów. Posiadane przez kino domowe głośniki bezprzewodowe zwiększają konkurencyjność sprzętu w rywalizacji z soundbarami. 

Funkcjonalność kina domowego

Z pewnością najważniejszą funkcją kina domowego jest generowanie dźwięku przestrzennego, co umożliwia potęgowanie emocji podczas oglądania filmów. Emitowany dźwięk tv przez kino domowe posiada zupełnie inny wymiar. Innowacyjne technologie znacząco podwyższają jego jakość. Współczesne urządzenia pozwalają dodatkowo rozszerzyć ich możliwości. Kino domowe z wifi i bluetooth pozwala uniknąć obecności wszechobecnych przewodów, co wpływa na estetykę pomieszczenia. Równolegle pozwala to odtwarzać nie tylko treści bezpośrednio z telewizora. Można korzystać z radia cyfrowego lub internetowego. 

Kino domowe z WiFi

Zastosowanie technologii Wi-Fi sprawia, że możliwe jest odtwarzanie muzyki przy wykorzystaniu Internetu. Jest to niezwykle komfortowe i ekonomiczne, ponieważ można odtworzyć ulubiony utwór bez konieczności włączania telewizora. Kino domowe z Internetem jest z pewnością o wiele bardziej funkcjonalne i zwiększa możliwości wykorzystania sprzętu. Wybór sprzętu z Wi-Fi jest szczególnie zalecany dla osób posiadających standardowy odbiornik telewizyjny, który nie posiada funkcji Smart TV. 

Kino domowe z Blu ray

Odtwarzacz Blu-ray jest optycznym nośnikiem danych w wysokiej rozdzielczości. Umożliwia odtworzenie nawet najbardziej wymagających dźwięków. Do niedawna tę rolę pełniły odtwarzacze DVD, które są obecnie wypierane z rynku ze względu na coraz większe wymagania odnośnie jakości dźwięku i obrazu. Kino domowe z DVD jest o wiele tańszym rozwiązaniem, jednak nie dostarczy pożądanej ilości wrażeń przez kinomaniaka. Kino domowe z nagrywarką pozwala na zachowanie ciekawych treści i powrót do nich w dowolnym momencie. 

Kino domowe z Dolby Atmos

Dolby atmos to rodzaj technologii związanej z dźwiękiem przestrzennym. Jej zastosowanie umożliwia wzbogacenie uzyskanego efektu przestrzennego o dźwięki napływające z góry. Umożliwia stworzenie kopulastej przestrzeni, co zapewnia znakomite wrażenia. Zastosowanie systemu Dolby Atmos zrewolucjonizowało kina domowe, dlatego docenia go ranking kin domowych 2023. Posiada on zdolność obsługi od 7 do 34 głośników i jednocześnie może wytwarzać aż 128 niezależnych od siebie obiektów dźwiękowych. System należy dostosować do wielkości pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń wystarczający może być system nagłośnienia 5.1.2 lub 7.1.2 posiadający dwa głośniki sufitowe lub z możliwością odbijania dźwięku od sklepienia. Z kolei w dużych pomieszczeniach rekomendowane jest posiadanie systemu 9.1.4, co uniemożliwi rozproszenie dźwięku. 

Kino domowe 4k

Wybrane kino domowe powinno posiadać funkcję obsługi sygnału 4K w amplitunerze. 4K to rodzaj standardu, który określa ilość pikseli w pozycji horyzontalnej. Czterokrotnie przewyższa standard Full HD. Zestaw telewizor i kino domowe powinien się uzupełniać i stanowić zgraną całość. Jednak polecany jest wybór kina domowego 4k, nawet przy gorszym technicznie telewizorze. Na uwagę zasługuje kino domowe sony 4k, które ocenia dołączony ranking kin domowych 2023. 

Kino domowe z radiem cyfrowym

Kina domowe często posiadają wbudowane tuner FM/AM, który pozwala na włączenie lokalnych kanałów radiowych bez konieczności uruchamiania telewizora. Umożliwia odtworzenie bez dostępu do Internetu. Tunery mogą posiadać zdolność zapamiętywania aż 30 stacji, a dodatkowo może wyświetlać informacje o utworach. 

Kino domowe z radiem internetowym

Ze względu na powszechność kina domowego z internetem, producenci wzbogacili jego funkcjonalność o dostęp do radia internetowego. W rezultacie po podłączeniu amplitunera do sieci można uzyskać dostęp do tysięcy stacji radiowych. 

Bezprzewodowe kino domowe

Bezprzewodowe łączenie kolumn kina domowego zrewolucjonizowało rynek. Bezprzewodowe kino domowe sprawia, że sprzęt nie jest zbyt kłopotliwy w rozstawieniu. Nie trzeba liczyć się z długością przewodów, a także ich zamaskowaniem. Kino domowe z głośnikami bezprzewodowymi nie umniejsza odtwarzanym dźwięków, a także nie sprawia, że dochodzi do nieprzewidywalnych przerw w łączności. Stąd w coraz większej ilości domów można spotkać bezprzewodowe kino domowe. Jak działa i jakie kino domowe bezprzewodowe wybrać i czym się kierować podczas zakupu? Podstawowym wyborem jest kino domowe z bezprzewodowymi głośnikami tylnymi. Głośniki do bezprzewodowego kina domowego powinny być jak najlepszej jakości, aby móc uzyskać dobrą jakość dźwięku, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Pewną gwarancją jest wybór renomowanej marki, która posiada doświadczenie w branży i nie boi się stosowania zaawansowanych technologii. Należy pamiętać, że głośniki bluetooth w kinie domowym muszą być dopasowane do mocy amplitunera. Ich moc powinna wynosić od 100 do 200 W, a częstotliwość od 20 do 20000 Hz. 

Warte polecenia jest kino domowe bezprzewodowe Sony, które spełnia wymagania zawziętych kinomaniaków. Konkurencyjne jest także kino domowe samsung bezprzewodowe. W rankingach kin domowych można dostrzec także kino domowe lg, bezprzewodowe głośniki są doceniane przez użytkowników i specjalistów. 

Sufitowe kino domowe

Osoby najbardziej wymagające często wybierają posiadane przez kino domowe głośniki pod sufitem. Amatorzy dobrego kina decydują się na nie jako element górnego kanału dźwiękowego. Takie kino domowe w suficie wymaga odpowiedniego dostosowania powierzchni. Przeznaczone jest do zabudowy z płyty karton-gips. Kino domowe podtynkowe można zastosować także w innych pomieszczeniach: łazience, kuchni i na korytarzu. Kluczowy jest dobór głośników z ewentualną odpornością na wilgoć i wodę. Kino domowe do zabudowy powinno być w pierwszej kolejności dostosowane do warunków akustycznych i obecności udogodnień oraz zabezpieczeń wpływających na montaż głośników. Kino domowe na ścianie może przynosić rewelacyjne efekty, jednak ich rozmieszczenie powinno być przemyślane. 

Soundbar a kino domowe

Kino domowe, soundbar posiadają wspólną funkcję. Soundbary to urządzenia konkurencyjne do kin domowych. Często bywają błędnie określane jako kino domowe bez głośników. Są to nowoczesne sprzęty, które zapewniają niespotykane wrażenia dźwiękowe. Soundbar jako kino domowe spełnia swoją funkcję w małych pomieszczeniach, ponieważ ich sposób działania bazuje na odbijaniu sygnału audio od ścian, co daje oczekiwany efekt przestrzenny. Na W większych pomieszczeniach lepsze rezultaty przyniosą choćby posiadane przez kino domowe małe głośniki niż soundbar. Kino domowe z soundbarem może być zastosowane w jednym domu. Przykładowo, kino domowe sprawdzi się w salonie, a soundbar znajdzie zastosowanie w sypialni czy w pokoju dziecka. 

Najlepsze kino domowe 5.1 do komputera

Kino domowe nie jest wyłącznie przeznaczone do współpracy z telewizorem. Kino domowe z wejściem hdmi z powodzeniem można połączyć z komputerem, jednak należy odpowiednio dostosować sprzęt. W pierwszej kolejności należy zastosować odpowiednie przewody jak i wzmacniacz lub specjalną kartę dźwiękową. Istotne jest, aby komputer posiadał możliwości do obsługi właściwej ilości kanałów posiadanej przez kino domowe. Część kart dźwiękowych posiada zdolności do rozłożenia dźwięku wyłącznie na tradycyjne stereo, dlatego do obsługi kina domowego 5.1 należy dokupić właściwy komponent. Musi on być dostosowany do dźwięku przestrzennego. Równolegle, amplituner także powinien posiadać odpowiednie wejścia: złącze optyczne, cyfrowe albo S/PDIF. Także w przypadku komputera należy odpowiednio porozstawiać głośniki. Wśród posiadaczy komputerów dużym powodzeniem cieszy się kino domowe Creative. 

Kino domowe czy zestaw stereo

Wiele osób stoi przed dylematem, co wybrać: stereo czy kino domowe. W pierwszej kolejności należy określić posiadane oczekiwania, ponieważ efekty działania są różne. Kino domowe złożone jest ze wzmacniacza i głośników, z kolei stereo to dwie, wysokie kolumny. Przy małym budżecie lepszy będzie zestaw stereo, jednak należy pamiętać o jego niskiej funkcjonalności i braku dźwięku przestrzennego. Miłośnicy słuchania muzyki powinni zdecydować się na zakup zestawu stereo. Jednak w przypadku fanów dobrego kina, bezdyskusyjnie lepiej sprawdzi się kino domowe. 

Zestaw kino domowe

Kupując kino domowe do muzyki, najlepiej będzie się sprawdzał zestaw, który umożliwi uzyskanie dźwięku przestrzennego. Odpowiednie rozstawienie kolumn dodatkowo wzmacnia wrażenia. Rekomendowany jest zestaw, który bazuje na łączności bezprzewodowej z urządzeniami zewnętrznymi za pomocą Wi-Fi, Bluetooth czy też AirPlay. Pozwoli to na puszczanie muzyki bezpośrednio ze smartfona. Ponadto,  kino domowe do słuchania muzyki powinno posiadać bardzo szeroki zakres obsługiwanych formatów audio: MP3, WAV, WMA czy FLAC. Równolegle zalecane jest przeanalizowanie dekoderom dźwięku HD, czyli systemów odtwarzania dźwięku odpowiedzialnych za technologię dźwięku przestrzennego. Najpopularniejsze to: Dolby Atmos, DTS-HD Master Audio czy Dolby TrueHD. Przedstawione funkcje posiadają modele prezentowane przez ranking kina domowego.  

Kino domowe do 6000

Najlepsze kino domowe w domu stanowi z pewnością nie lada wydatek, najnowsze kina domowe kosztują sporo, jednak ich cena utrzymuje się przez długi czas, Dysponując budżetem w wysokości 6000 zł można dobrać model, który spełnia nawet wygórowane oczekiwania i jest doceniony przez Ranking kina domowego. W tej cenie, sprzęt może być intuicyjny w użytkowaniu, liczba kanałów może wynosić 7.2 i więcej, a nawet zapewniać świetne brzmienie dźwięku przestrzennego. Polecane kino domowe posiada korektor dźwięku jak i również ma regulację wysokich i niskich tonów. Sprzęty posiadają funkcję zdalnego sterowania jak i jest wytworzone przez najlepszych producentów. 

Jakie kino domowe do 4000 

Ranking kina domowego przedstawia sprzęty, które z powodzeniem można kupić za ok. 4000 zł. Są to urządzenia o bardzo dobrych parametrach, co przekłada się bezpośrednio na jakość odtwarzanego dźwięku. Standardem jest, że kino domowe głośniki bluetooth ma w zestawie. Coraz częściej posiadają funkcję Wi-Fi. W tym przedziale cenowym znajdują się przeważnie urządzenia pięciogłośnikowe, choć także są sprzęty siedmiogłośnikowe, o bardzo ciekawej stylistyce. Posiadane przez kino domowe drewniane kolumny świetnie wyglądają w każdym wnętrzu. Moc wyjściowa tych urządzeń oscyluje w okolicach 1000 W, posiadają korektor dźwięku i regulację tonów wysokich i niskich. P

Dobre kino domowe do 3000

Za 3000 zł można kupić dobre kino domowe z wbudowanym Bluetooth. Amplituner posiada wsparcie dla przestrzennych formatów, co pozwala efektywnie wykorzystywać Blu-ray. W tej cenie łatwiej jest kupić kino domowe głośniki bez kabli, co umożliwia swobodne ich rozmieszczenie. Dodatkowo niektóre modele można spotkać już w rankingu kin domowych 4k. Takie kino domowe kolumny rzadko posiada, to będzie wystarczające dla większości widzów. Przy odrobinie wysiłku podczas poszukiwań można kupić dobre kino domowe w dobrej cenie.

Kino domowe do 2500

Wśród kin domowych można znaleźć perełki, które oferują dobrą jakość dźwięku za atrakcyjną cenę. Podczas wyprzedaży można zakupić kino domowe z kolumnami bezprzewodowymi i obsługujące sygnał 4K za 2500 zł. Zazwyczaj dedykowane są do mniejszych pomieszczeń o powierzchni maksymalnej ok. 20m². 

Jakie kino domowe do 2000

Za 2000 zł można kupić kino domowe z telewizorem współpracujące, jednak nie należy zbyt wiele oczekiwać od niego. Są to najczęściej urządzenia z dwoma, małymi głośnikami. Może być wyposażone w moduł Bluetooth, co pozwoli na połączenie sprzętu ze smartfonem lub tabletem. 

Dobre kino domowe do 1500

Cena kina domowego uzależniona jest od jego funkcjonalności i zastosowanych technologii, dlatego zastanawiając się  jakie kino domowe do 1500 wybrać, nie należy oczekiwać znakomitego działania. Są to tanie kina domowe, które spełniają swoją funkcje, jednak często jakość dźwięku może budzić niezadowolenie użytkowników. Należy się sporo naszukać, aby kupić tanie dobre kino domowe. Zazwyczaj są to najprostsze sprzęty bez żadnych nowoczesnych technologii. 

Kino domowe do 1000zł

Dobre kino domowe za 1000 zł będzie dedykowane wyłącznie dla widzów programów telewizyjnych. W tej cenie lepiej wybrać układ głośników 2.1, choć w promocyjnych cenach można znaleźć także zestaw głośników 5.1 o dużej mocy. Ten przedział cenowy najczęściej wypełniony jest przez urządzenia mało prestiżowych marek, jednak dla niewymagających osób będzie spełniał swoją rolę lepiej niż głośniki wbudowane w telewizor. 

Kino domowe do 800 zł

Dobre tanie kino domowe w cenie 800 zł można najczęściej spotkać na wielkich wyprzedażach i promocjach w sklepach RTV i są to limitowane oferty. W tej cenie można co najwyżej kupić zestaw 2.1, czyli kino domowe 2 głośniki. W wielu sytuacjach lepiej rozważyć zakup soundbaru w tej cenie niż ryzykować z jakością wybranego, taniego kina domowego. 

Kino domowe do 500

Najtańsze kino domowe o wartości 500 zł nie jest najlepszym wyborem. Jakość i żywotność sprzętu może budzić bardzo częste rozczarowania. Takie kino domowe z małymi głośnikami nie oczaruje efektami specjalnymi. Choć można spotkać nowe urządzenia w tej cenie, to lepszym rozwiązaniem jest zwiększenie zadysponowanej kwoty lub też wybór sprzętu dobrej jakości z „drugiej ręki”, choć jest troszkę ryzykowne. 

Najczęściej wybierane kina domowe – co je wyróżnia? 

Za czystym i przestrzennym dźwiękiem, a także niezawodnością sprzętów najczęściej skrywa się marka danego urządzenia. Doświadczenie i znajomość branży są najlepszym wyznacznikiem tego, co może zaoferować dany producent. Równolegle bardzo ważne jest podążanie za innowacyjnymi technologiami, które bezpośrednio przekładają się na funkcjonalność i żywotność urządzeń. Niemalże za każdym razem lepszym wyborem będzie wybór droższego sprzętu o tych samych parametrów niż urządzeń pochodzących od nieznanych marek. 

Kino domowe Samsung

Kino domowe bezprzewodowe Samsung to coraz częstszy wybór konsumentów o różnym budżecie, ponieważ z każdym rokiem dostrzegalna jest coraz większa dbałość o poziom tych urządzeń. Innowacyjność sprawia, że oferują coraz lepszy dźwięk, a jednocześnie zajmują mniej miejsca. 

Kina domowe Sony

Marka Sony wytwarza kina domowe, które oferują wysoką jakość obrazu i dźwięku, co zwieńcza niezawodna łączność. Bezprzewodowe kino domowe Sony jest w pełni polecane przez użytkowników i współtworzy rankingi kin domowych, a to  jakie kino domowe sony będzie najlepsze uzależnione jest od budżetu, ale z pewnością łatwo znaleźć Sony kino domowe blu ray posiadające. 

Kino domowe Yamaha

Dobre kino domowe Yamaha umożliwia stworzenie rewelacyjnych warunków do oderwania się od codzienności. Świetnej jakości dźwięk wypełnia całe pomieszczenie, a dodatkowo za sprawą nowoczesnego wyglądu świetnie się prezentuje, warto wiedzieć jak ustawić kino domowe Yamaha, aby w pełni korzystać z oferowanych możliwości, ponieważ kino domowe yamaha opinie posiada znakomite. 

Kina domowe LG

Kina domowe LG, rewelacyjnie sprawdzają się w swojej funkcji za sprawą wykorzystania nowoczesnych technologii. Posiadają kompaktowe rozmiary, zapewniają doskonałą jakość dźwięku i posiadają różnorodne złącza. 

Kina domowe Denon

Dedykowane są dla osób doceniających wysoką jakość dźwięku i z powodzeniem można dobrać zestaw do każdego pomieszczenia. Kino domowe Denon opinie posiada rewelacyjne, ponieważ na nowo pozwala poznać dźwięk. 

Kino domowe JBL

Sprzęt charakteryzuje się ogromną ilością zastosowań i rozwiązań technologicznych, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wybrednych osób. Do jakości pracy głośników nie można znaleźć żadnych zastrzeżeń. Marka odpowiada za obsługę systemu dźwiękowego w kinach na całym świecie, dlatego jakość oferowanego dźwięku nie budzi żadnych roszczeń ze strony użytkowników. Zestawy zbierają niemalże wyłącznie pozytywne opinie.

Kino domowe Panasonic

Urządzenie kilka lat temu było synonimem luksusu i w sprzedaży nadal występują używane modele, które są sprawne. Obecnie kino domowe panasonic bezprzewodowe głośniki nawet posiada, a do tego jest bardzo przystępne cenowo. 

Kino domowe Philips

Urządzenie w idealny sposób łączy ze sobą przestrzenność i stereofonię, co daje spektakularne brzmienia. Dźwięk jest głęboki, gładki i posiada znakomite pasy. 

Kino domowe Bose

Posiadacze kina domowego Bose dostrzegają wysoką jakość dźwięku, znaną z sal kinowych. Sprzęt spełnia wymagania osób o szczególnie wyczulonym słuchu. 

Kino domowe Pioneer

Kina domowe, które dedykowane są szczególnie dla wymagających osób. W danych przedziałach cenowych osiągają rewelacyjne wyniki. 

Kino domowe Onkyo

Sprzęt potrafi stworzyć warunki kinowe w salonie, a także potęgują wrażenia podczas gier na konsoli. Marka jest doceniana na całym świecie za oferowane kina domowe. 

Kino domowe Harman Kardon

Urządzenia są dopracowane w każdym calu, dlatego ten sprzęt zapewnia doskonałą jakość dźwięku. Bazuje na zaawansowanych technologiach, co pozwala usatysfakcjonowanie użytkowników, a kino domowe Harman Kardon białe prezentuje się znakomicie w nowoczesnych aranżacjach. 

Kino domowe JVC

Marka JVC posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu kin domowych, jednak ich funkcjonalność często nie jest odzwierciedleniem dokonań współczesnej techniki. Są one dostępne w atrakcyjnych cenach i rekomendowane dla niezbyt wymagających osób. 

Kino domowe Klipsch

Klipsch zajmuje się produkcją kin domowych o bardzo wysokiej funkcjonalności i jakości. Czarno-złote głośniki są niezwykle stylowe, a do tego spełniają wszystkie oczekiwania użytkowników. 

Kino domowe Marantz

Firma Marantz specjalizuje się w produkcji sprzętów audio, jednak oferta kin domowych jest mocno okrojona. Na naszym rynku dostępne są nieliczne modele, które doceni raczej koneser. 

Kino domowe Thomson

Świetność w produkcji kin domowych, marka Thomson posiada za sobą. Sprzęt spotykany jest najczęściej na rynku wtórnym i pozbawiony jest pożądanych dodatkowych funkcjonalności. 

Kino domowe Manta

Firma Manta nie rozwinęła się znacząco na części rynku wydzielonej dla kin domowych. Sprzęt niezwykle rzadko pojawia się w asortymencie sklepów, najczęściej odsprzedawane są starsze modele. 

Kino domowe Jamo

Marka Jamo tworzy przede wszystkim głośniki i kolumny, które są dołączane do amplitunerów innych marek. Wyspecjalizowanie się w tej dziedzinie pozwala na dopracowanie sprzętów, co daje oczekiwane rezultaty. 

Kino domowe Teufel

Kina domowe Teufel są polecane ze względu na przystępną cenę, adekwatną do jakości, a także elegancki wygląd. Sprzęt spełnia wymagania przeciętnego użytkownika w swojej klasie. 

Kino domowe Tonsil

Marka Tonsil oferuje kina domowe o klasycznym, stylowym wyglądzie. Ich sposób działania umożliwia wierne odwzorowanie dźwięków i czyste brzmienie. 

Kino domowe Kruger&Matz

Sprzęt marki Kruger&Matz charakteryzuje się posiadaniem atrakcyjnej ceny, która korzystnie wypada w odniesieniu do jakości wykonania urządzeń i oferowanego brzmienia. Posiadają dobrą stereofonię, która jest uniwersalna w zastosowaniu. 

Kino domowe Technics

Ta japońska marka, przynależy do Panasonic Company, dlatego w sprzedaży nie pojawiają się nowoczesne urządzenia logowane tą nazwą. W sprzedaży dostępne są głośniki Technics, które bardzo dobrej jakości. 

Kino domowe Akira

 Chińska marka zajmująca się głównie produkcją głośników, choć w asortymencie pojawiały się również tanie kina domowe. Obecnie zestaw można zakupić wyłącznie z drugiej ręki. 

Kino domowe Koda

Firma Koda zajmuje się produkcją tanich kin domowych, choć często głośniki tej marki występują z amplitunerami innych marek. Takie niedrogie kino domowe może zadowolić osoby niewymagające i rzadko użytkujące. 

Kino domowe Kenwood

Marka Kenwood specjalizuje się przede wszystkim w produkcji radioodbiorników i radiowego sprzętu łączności, w tym również wież, które mają swoich zwolenników. W konsekwencji często w tańszych zestawach wieża i kino domowe posiadają podobne głośniki. 

Kino domowe Logitech

Logitech słynie ze swoich małych głośników, nie zajmuje się produkcją kin domowych. Nagłośnienie tej marki nie umożliwia uzyskania dźwięku przestrzennego. 

Kino domowe Sharp

Marka Sharp rzadko widywana jest w rankingach kin domowych, ponieważ produkcja kin domowych została wyparta przez wytwarzanie soundbarów. Dawne, używane modele w przystępnych cenach spotykane są w ogłoszeniach lokalnych. 

Kino domowe Bang Olufsen

Bang Olufsen zajmuje się przede wszystkim produkcją głośników, w tym również kolumn aktywnych, które posiadają wbudowane wzmacniacze. Są to urządzenia z wyższych półek cenowych.  

Kino domowe Magnat

Marka Magnat jest niezmiernie rzadko spotykana w sieciowych sklepach ze względu na bardzo wysoką cenę i ograniczoną przystępność. Te urządzenia są bardzo dobrej jakości i świetnie odtwarzają dźwięki. 

Kino domowe Grundig

Niemiecka marka, która zajmowała się produkcją elektroniki użytkowej. W 2003 roku została zlikwidowana, dlatego jedynie w lokalnych ogłoszeniach można spotkać urządzenia tej firmy. 

Kino domowe Dali

Marka bardzo dobrze znana wśród miłośników dobrej muzyki ze względu na wysoką jakość głośników hi-fi. Znajdują się one w bardzo dobrych zestawach kin domowych. 

Kino domowe Ferguson

Polska marka, która znana jest przede wszystkim z produkcji przystawek do telewizorów, jednak zajmowała się również produkcją głośników. Zestawy kina domowego Ferguson dostępne są na rynku wtórnym. 

Kino domowe Taga

Dobrej jakości i w przystępnej cenie są zestawy kina domowego Taga. Sprawdzają się u niewymagających użytkowników. 

Kef kino domowe

Marka Kef głównie wytwarza kolumny podłogowe, jednak z powodzeniem można znaleźć także całe zestawy głośników podłączane do amplitunera. Jakość oferowanego jest doceniana przez posiadaczy. 

Kino domowe Marshall

Przedsiębiorstwo zajmuje się przede wszystkim produkcją charakterystycznych i docenianych wzmacniaczy elektroakustycznych. Stąd też kina domowe marki Marshall nie występują w sprzedaży i próby ich sprzedaży powinny wzbudzić czujność. 

Kino domowe Infinity

Marka Infinity słynęła z produkcji głośników, jednak z czasem została dołączona do Harman International Industries, a od 2017 r. jest spółką zależną od Samsung Electronics, dlatego nie występuje w regularnej sprzedaży. Używane głośniki pojawiają się nieraz jeszcze na rynku. 

Polecane kina domowe 2023

Udostepnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.