Najlepsza dmuchawa do liści – Ranking 2023

Jak sama nazwa wskazuje, dmuchawa do liści jest narzędziem używanym do zdmuchiwania liści i innych zanieczyszczeń w stosy, dzięki czemu łatwiej jest spalić śmieci lub worek i pozbyć się ich w inny sposób. Te pomysłowe narzędzia mają swoje korzenie w latach 70. ubiegłego wieku.

Wszystko o dmuchawach do liści

Dmuchawy do liści są uwielbiane za ich niezwykłą lekkość, szybkość, wygodę i energooszczędność. Znacznie skracają one czas, który tradycyjnie wymagany był do grabienia, układania w stosy, mulczowania i pakowania w worki odpadów z podwórka.

Od czasu ich wynalezienia dmuchawy do liści są produkowane w różnych konfiguracjach, w zależności od paliwa napędowego lub stylu obsługi. W związku z tym mamy dmuchawy do liści elektryczne i gazowe, a także dmuchawy do liści z plecakiem i ręczne.

Czy potrzebuję dmuchawy do liści?

Jeśli na Twojej posesji zalegają sterty liści i innych odpadów, które wymagają regularnego zbierania, to jesteś idealnym kandydatem do posiadania dmuchawy do liści. Nawet jeśli nie zbierasz często odpadów na swoim podwórku, to w niektórych porach roku, takich jak jesień, dmuchawa do liści będzie niezbędna.

Może się wydawać, że wynajęcie jednej do jednorazowej akcji zbierania gruzu jest opłacalne. Ale odkryjesz, że zakup własnej dmuchawy do liści jest opłacalny na dłuższą metę.

Dmuchawy do liści są również idealnym rozwiązaniem dla osób, które zawsze są w ruchu. Narzędzia te umożliwiają usuwanie liści w rekordowo krótkim czasie, zwiększając ogólną wydajność pracy.

Z medycznego punktu widzenia, dmuchawy do liści mogą znacznie zmniejszyć lub wyeliminować bóle, które często wynikają ze schylania się, kucania lub kucania podczas sprzątania liści z posesji.

Ranking dmuchawy i odkurzaczy do liści – kwiecień 2024

 

Jak działają dmuchawy do liści?

Dmuchanie liści dmuchawą

Dmuchawy do liści działają na zasadzie siły odśrodkowej. Siła odśrodkowa odnosi się do energii powstającej, gdy rama obraca się tak szybko, że wytwarza siłę i powoduje ruch obiektów znajdujących się w pobliżu. Kiedy włączasz dmuchawę do liści, jej łopatki obracają się szybko i w efekcie wytwarzają siłę odśrodkową. Siła ta działa następnie na powietrze otaczające urządzenie, zasysając je do wentylatora narzędzia. Następnie siła odśrodkowa wypycha zassane powietrze z urządzenia.

Dmuchawa do liści jest zaprojektowana z węższym przodem w porównaniu z tyłem. Dlatego też, gdy powietrze jest wypychane na zewnątrz, wydostaje się z taką siłą, że istnieje równowaga pomiędzy powietrzem zasysanym a wypychanym z urządzenia. W ten sposób powstaje prędkość wiatru, który usuwa liście z podwórka.

Jak kupić dmuchawę do liści

Przy zakupie dmuchawy do liści należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednak do najczęstszych należą;

 • Rodzaj paliwa wykorzystywanego przez narzędzie,
 • Kwestie bezpieczeństwa,
 • Szybkość i wygoda,
 • Marka,
 • Poziomy hałasu,
 • Twój budżet.

Pod względem zużycia paliwa, dmuchawy do liści dzielą się na gazowe i elektryczne. Każda z nich ma swoje zalety i wady, w zależności od tego, czego szukasz.

Jeśli szukasz ręcznej dmuchawy do liści, która działa niewiarygodnie szybko, powinieneś rozważyć wariant gazowy. Jednak dmuchawy elektryczne z przewodem okazały się bardziej wydajne w przypadku większych prac. Główną wadą przewodowych elektrycznych dmuchaw do liści jest ich ograniczony zasięg. Większość z tych narzędzi jest dostarczana z przedłużaczami zewnętrznymi, które osiągają 100 stóp, co znacznie ogranicza promień, jaki użytkownik może pokonać w jednej rundzie. Ponadto, przewodowe elektryczne dmuchawy do liści charakteryzują się mniejszą mocą i ograniczonym czasem pracy na każdym ładowaniu akumulatora. A ilość energii, jaką emitują, zależy od mocy akumulatora, w przeciwieństwie do dmuchaw gazowych, które zapewniają stałe zasilanie do momentu wyczerpania się gazu.

Dmuchawy gazowe nie są połączone przewodem. Dzięki temu można zdmuchiwać liście z każdego zakątka podwórka. Ale zazwyczaj kosztują więcej niż ich przewodowe, elektryczne odpowiedniki. Oprócz wyższej początkowej ceny zakupu, należy również uwzględnić koszty uzupełniania paliwa i regularnej konserwacji. Nie wspominając o tym, że są one również stosunkowo cięższe i bardziej hałaśliwe.

Najlepsza dmuchawa do liści

Poziom hałasu jest kluczowym czynnikiem przy zakupie dmuchawy do liści, ponieważ nie chcesz zakłócać spokojnego sąsiedztwa. Podczas zakupów tych narzędzi, zawsze należy zwrócić uwagę na decybele, które są zwykle wymienione jako część cech produktu. Sprawdź i porównaj je, ostatecznie osiadając na najbardziej cichego narzędzia. Ustal również, czy istnieją jakiekolwiek przepisy dotyczące korzystania z dmuchaw do liści w Twojej społeczności. Niektóre społeczności zabraniają używania dmuchaw do liści w określonych godzinach lub narzędzi, które emitują określony poziom hałasu.

Jeśli chodzi o sposób obsługi, dmuchawy ręczne są na ogół tańsze od dmuchaw plecakowych. Jednak dmuchawy ręczne dostarczają mniejszą moc i stanowią dodatkowy bagaż dla rąk użytkownika, co czyni je mniej wygodnymi niż ich odpowiedniki z plecakiem. Jeśli żadna z tych opcji nie jest pożądana, można poeksperymentować z bardziej innowacyjnymi dmuchawami na kółkach. Dmuchawy do liści na kółkach są idealne dla nieruchomości ze stertami liści, ponieważ są one o wiele bardziej wydajne niż dmuchawy ręczne i dmuchawy w stylu plecakowym. Jednak ich główne wady obejmują fakt, że zużywają dużo miejsca do przechowywania, a ich elementy sterujące są nieco trudne w obsłudze. I jak można się spodziewać, pochodzą one z największych topów cenowych.

Marka jest również ważnym aspektem do rozważenia przy zakupie dmuchawy do liści. Niektóre z najlepszych marek dmuchaw do liści to Dewalt, Hitachi, Black and Decker, Toro i Husqvarna. Ogólnie rzecz biorąc, dmuchawy do liści produkowane przez renomowane marki są zazwyczaj droższe. To dlatego, że większość z nich posiada równowagę pożądanych funkcji. Jednak przy zakupie tych narzędzi zawsze należy patrzeć poza nazwę marki i pamiętać, że wyższa cena nie zawsze przekłada się na lepszą jakość. Gdy już znasz cechy, których szukasz, wybierz dmuchawę, która posiada te specyfikacje, niezależnie od marki lub nazwy firmy.

Na koniec warto również rozważyć kwestie bezpieczeństwa przy wyborze dmuchawy do liści. Na przykład, chcesz dmuchawę, która jest wyposażona w szybki wyłącznik na wypadek, gdyby coś poszło nie tak lub w antypoślizgowe uchwyty dla lepszego komfortu i mniejszego zmęczenia rąk. Inne specyfikacje bezpieczeństwa obejmują dolny wlot powietrza, wbudowany zestaw do zbierania kurzu i zbiornik gazu z szerokim otworem w przypadku modeli gazowych. W przypadku dmuchaw elektrycznych należy upewnić się, że przedłużacz jest podwójnie izolowany. Zapobiegnie to przypadkom porażenia prądem w przypadku, gdy pierwsza warstwa izolacji ulegnie zużyciu.

Eksperci radzą, aby szukać na produkcie naklejki sugerującej, że został on zatwierdzony przez CSA, NSC, OPEI, ANSI, UL, CPSC lub IEC. Przede wszystkim należy sprawdzić kraj pochodzenia i przestudiować jego standardy regulacyjne. Następnie ustal, czy środki te są zgodne z tymi, które obowiązują w którymś z wymienionych organów regulacyjnych. Pamiętaj również, aby kupić produkt, który posiada gwarancję producenta lub kartę rejestracyjną. Należy wtedy przystąpić do wypełnienia formularza i odesłania go do producenta. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany w przypadku wycofania produktu z rynku.

Test dmuchawy do liści i ranking

Środki ostrożności podczas używania dmuchawy do liści

Dmuchawy do liści, mimo że ułatwiają nam pracę, wiążą się z ogromnymi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa. Obrażenia mogą być skutkiem skaleczeń, stłuczeń, porażenia prądem, urazów oczu spowodowanych odłamkami, pożarów, utraty słuchu lub problemów z oddychaniem.

Zanim zaczniesz szukać idealnej dmuchawy do liści, pamiętaj o przestrzeganiu następujących środków ostrożności;

 • W przypadku głośnych modeli należy nosić środki ochrony słuchu.
 • Podczas korzystania z urządzenia należy nosić maski przeciwsłoneczne i okulary ochronne.
 • Podczas pracy dmuchawą do liści należy trzymać z dala dzieci i zwierzęta domowe.
 • Unikać pracy dmuchawy poza godzinami ograniczonego czasu pracy.
 • Nie obsługuj dmuchawy, gdy jesteś zmęczony, pijany lub pod wpływem narkotyków.
 • Zwiąż długie włosy lub luźne ubrania.
 • Zawsze wyłączaj urządzenie, gdy nie jest używane.
 • Wymieniaj filtry tak regularnie, jak jest to zalecane.

Przede wszystkim należy pamiętać o odłączeniu zasilania w razie wypadku lub zranienia. Następnie należy najpierw zająć się sobą, zanim weźmiemy narzędzie do naprawy i konserwacji.

Polecane dmuchawy i odkurzacze do liści w 2024 roku

Udostepnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *