Najlepszy kabel HDMI – Ranking 2023

Kable HDMI służą do przesyłania zarówno dźwięku, jak i obrazu z jednego urządzenia na drugie. Służą do łączności pomiędzy różnego rodzaju sprzętami. Wykorzystuje się je powszechnie do łączenia telewizora z dekoderem. Równie często wykorzystamy je w kontekście podłączenia komputera stacjonarnego do monitora komputerowego. To oczywiście tylko niektóre, najbardziej popularne, sposoby na użytkowanie przyłączy HDMI. Jest ich znacznie więcej, a kabel HDMI może być przydatny w różnych sytuacjach, w tym także plenerowych. Laptop podłączony do rzutnika – to również możliwe za pomocą przewodu HDMI. W niniejszym artykule wskazujemy na Ranking Kabli HDMI w 2024 roku. Sprawdzamy, czym się charakteryzują te przewody i w jaki sposób wybrać najlepszy kabel HDMI (jaki jest) do własnego użytku. Określamy jego cenę i odpowiadamy na pytanie, jaki jest koszt kabla HDMI. Wskazujemy ponadto:

 • jaki kabel HDMI kupić do telewizora w naszym mieszkaniu;
 • czym się różni dobry kabel HDMI od produktu, który nie spełnia swoich założeń;
 • kabel HDMI – jak wygląda;
 • jaki kabel HDMI do komputera warto wybrać;
 • jakie są rodzaje przewodów HDMI.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z treścią naszego materiału!

Najlepszy kabel HDMI – ranking 2024 

 

Kabel HDMI co to jest – po co?

Dobry kabel HDMI to komponent, dzięki któremu podłączymy dwa sprzęty obsługujące taką technologię. Większość współcześnie dostępnych urządzeń multimedialnych posiada wbudowany port HDMI, dzięki czemu nawiązywanie łączności z takim urządzeniem jest bardzo łatwe. Wystarczy wetknąć jedną końcówkę w urządzenie wyjściowe, a drugi koniec przewodu umiejscowić w sprzęcie wyjściowym. Dzięki temu wykorzystamy kabel HDMI do PS4, smartfona, telewizora, monitora i wielu innych współczesnych urządzeń. W rankingu kabli HDMI wskazujemy także na użyteczność takiego rozwiązania. Kabel HDMI – do czego służy? HDMI pozwala na sparowanie ze sobą urządzeń, które wykorzystują do działania taką samą technologię. Sygnał jest przesyłany za pośrednictwem technologii TMDS, a zatem wykorzystuje do swojego działania dużą przepustowość. Co prawda standard jest także znany dlatego, że był niegdyś wykorzystywany w starszych sposobach przesyłowych, m.in. DVI, to w ramach HDMI posiada naprawdę zadowalającą jakość transmisji danych. Ale tak właściwie, do czego jest kabel HDMI i gdzie wydaje się najbardziej użyteczny? To proste. Technologia HDMI pozwala na przesyłanie dźwięku oraz obrazu – nie trzeba zatem podłączać dodatkowego przewodu typu jack (inaczej – kabel HDMI aux). Wiesz już, do czego służy kabel HDMI i jaki wybrać. Jeśli potrzebujesz niezawodnego komponentu, sprawdź nasz ranking najlepszych kabli HDMI w 2024 roku.

Kabel HDMI budowa

Jesteś ciekawy jak wygląda kabel HDMI? Poniżej postaramy się opisać jego wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Częstym pytaniem zadawanym przez internautów i osoby chcące dokonać zakupów w sklepach elektronicznych jest to jak jest zbudowany kabel HDMI i ile żył jest wewnątrz. Bardzo często determinuje to decyzję jaki kabel HDMI kupić dla konkretnego użytku. Tłumaczymy, czym się różni kabel HDMI – jaki wybrać do naszych potrzeb. Jeśli chodzi o budowę kabla HDMI, to składa się on z kilku warstw. Zewnętrzną stanowi materiał PVC, który jest izolatorem i zabezpiecza przewód w kontekście użytkowym. Dalej stosuje się oploty oraz folię AI i wypełnienie. W dalszej kolejności umiejscawiana jest żyła uziemiająca w oplocie, którą oddziela dodatkowa warstwa folii. W zależności od rodzaju kabla (np. producenta), wykorzystuje się różne konfiguracje. Najczęściej stosuje się kable 19 żyłowe, wykonane w stu procentach z miedzi. Żyły są skręcane i parowane, w dodatku podlegają procesowi ekranowania. Takie działanie sprawia, że obraz przesyłany przez przewód jest zawsze czysty i niczym niezmącony. Kabel HDMI premium będzie posiadał nieco inną budowę, jeszcze lepiej przygotowaną technologicznie. Jako konsumenci musimy zatem określić, czy kabel HDMI komputer – telewizor, albo między innymi kabel HDMI laptop – telewizor ma być najwyższej jakości, czy też zadowolimy się produktem firmowanym jako tani kabel HDMI.

Ekonomiczna wersja nie zawsze będzie oznaczała, że mamy do czynienia z przedmiotem gorszej jakości użytkowej. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rodzaje i typy kabli HDMI. Więcej o tych szczegółach technicznych poniżej – w naszym rankingu kabli HDMI na rok 2024. W naszym zestawieniu przekonasz się czym cechuje się kabel hdmi ze wzmacniaczem oraz dlaczego kabel hdmi optyczny może być zamieniony przez inny produkt.

Kabel HDMI rodzaje

Jak wybrać kabel HDMI, aby spełniał założenia, które w nim pokładamy? W końcu ma być to przede wszystkim przedmiot, który nie będzie spełniał problemów użytkowych. Liczymy, że po podłączeniu jednego sprzętu do drugiego wszystko będzie grać – w przenośni i dosłownie. Czy kabel HDMI ma znaczenie, a w zasadzie: czy jego rodzaje się czymś konkretnym od siebie różnią? W końcu w niektórych sklepach dostępne są pojedyncze kable do zakupu, w związku z tym możemy stwierdzić, że przewód jest zawsze uniwersalny. I tak, i nie. Czy oznacza to, że musimy uważać na to, jaki nabywamy kabel HDMI? Różnice mogą być duże – więcej poniżej. Wiele osób zastanawia się, czy istnieje coś takiego jak bezprzewodowy kabel HDMI. Choć brzmi to dziwnie, to… jest w tym sformułowaniu cząstka prawdy. Co prawda nie da się stworzyć w sposób dosłowny suchej wody czy gorącego śniegu – podobnie nie stworzymy bezprzewodowego kabla. Możemy jednak zastosować tzw. bezprzewodowe transmitery HDMI, które mogą spełniać podobne założenie, jak kabel HDMI. Są to niewielkie urządzenia wtykane w port HDMI, a drugie urządzenie może odbierać sygnał bezprzewodowy i w taki właśnie sposób łączyć się z wybranym sprzętem. Nie można również stwierdzić, że kabel HDMI jest w jakiś sposób prosty i niepotrzebny. Choć tego typu sugestię można by wyciągnąć, patrząc na poszczególne opisy produktowe. Dowiadujemy się z nich (także z tych, które zostały zawarte w rankingu kabli HDMI na rok 2024), że niektóre przewody są w jakiś sposób mądre. Inteligentny kabel HDMI posiada więcej możliwości, które podnoszą jego walory użytkowe. Sam w sobie spełnia te same zadania, co tradycyjny kabel standardowy. Pod pojęciem inteligentnego kabla możemy zatem spotkać produkty, takie jak:

 • kabel HDMI 4k HDR – rzadko spotykany typ;
 • kabel HDMI 4k 120 hz – o wysokiej częstotliwości;
 • kabel HDMI 4k – ogólny, do rozwiązań 4D;
 • kabel HDMI rgb (świecący) – dla gamerów;
 • kabel HDMI hd – do rozwiązań High Definition;
 • gamingowy kabel HDMI (np. z blokadą łączności),
 • i wiele innych podobnych produktów, w tym kable HDMI podtynkowe (w ścianie).

Najlepszy kabel HDMI do:

Z kabli HDMI możemy korzystać do różnego rodzaju celów. Jednym razem przyda nam się do statycznego oglądania telewizora, innym razem będzie niezbędny do przeniesienia obrazu i dźwięku z mocnych podzespołów komputerowych do gamingowego monitora. Oznacza to, że poszczególni użytkownicy mają różne preferencje co do zakupu kabla. W naszym rankingu kabli HDMI w 2024 roku wskazujemy na różnego rodzaju produkty, które z różnych powodów są polecane.

Poniżej zaś zastanowimy się nad tym, które przewody sprawdzą się do konkretnych przedsięwzięć. Jeśli więc chcesz wybrać dobry kabel HDMI, który wpasuje się w twoje potrzeby – koniecznie zapoznaj się z tym co przygotowaliśmy poniżej. Jaki jest najlepszy kabel HDMI i jaki kupić kabel HDMI dla poszczególnych urządzeń?

Kabel HDMI do monitora

O ile jeszcze kilka lat temu stosowaliśmy kable VGA lub DVI, dzięki którym bez problemu łączyliśmy się pomiędzy komputerem a monitorem, to przewody HDMI skutecznie wyparły te nieco archaiczne rozwiązania. Dziś możemy wykorzystać m.in. kabel HDMI HDR, kabel HDMI 4K czy inny kabel HDMI do monitora, który pozwoli na prowadzenie swobodnej rozgrywki online. Dbamy o porządek i sprawiamy, że nawet kabel HDMI UHD może być całkiem dobrym wyborem dla naszego sprzętu. Przede wszystkim jednak warto wybrać taki kabel DHMI do komputera, który pozwoli nam uzyskać najwyższą płynność obrazu. O ile w przypadku np. oglądania zwykłych programów w TV nie musimy stawiać na najlepsze rozwiązania technologiczne, to zrywająca się rozgrywka gamingowa może doprowadzić nie jedną osobę do szału. Korzystając z dobrego kabla możemy także nawiązać połączenie z komputerem i TV. Jak podłączyć komputer do telewizora? Tak samo, jakbyśmy chcieli podłączyć desktopa do monitora. Z tą różnicą, że końcówkę przewodu wtykamy do portu umiejscowionego w odbiorniku telewizyjnym. A jak podłączyć kabel HDMI z komputera do telewizora, kiedy jedno z urządzeń nie ma odpowiedniego portu? Możemy wtedy wykorzystać przejściówki.

Jaki kabel HDMI do PS4

Przede wszystkim zrezygnujmy z rozwiązań niesprawdzonych, pochodzących od niewiadomych producentów. Lepiej zapłacić nieco więcej za kabel z gwarancją, niż nabyć produkt, który po krótkim czasie użytkowania stanie się bezużyteczny. O ile niektóre problemy z płynnością odtwarzania dźwięku i obrazu w przypadku oglądania programów telewizyjnych – są dopuszczalne, o tyle podczas toczenia rozgrywki, tani kabel HDMI będzie po prostu bezużyteczny i w najmniej oczekiwanym momencie sprawi, że nasze starania spełzną na niczym. Przykład? Dajmy na to, że wybraliśmy ekonomiczny kabel do PS4 w standardzie HDMI 1.0, który pochodzi od azjatyckiego producenta. Po kilku tygodniach eksploatacji kabel zaczyna przerywać – musimy wówczas zakupić nowy komponent, gdyż tamten po prostu się zepsuł.

Kabel HDMI audio do telewizora

Kabel HDMI do telewizora musi być odpowiednio długi, aby mógł połączyć urządzenie bazowe z dodatkowym sprzętem. Zazwyczaj będzie nim dekoder, do którego telewizor będzie podłączony w zasadzie na stałe. Producenci odbiorników wyposażają TV w większą liczbę portów. Oznacza to, że kabel HDMI do telewizora i dekodera to nie jedyne przeznaczenie tego komponentu. Przewód można podłączyć np. do urządzenia emitującego obraz (kabel HDMI do projektora) czy zastosować kabel łączący telefon i telewizor. W tym temacie panuje dosyć duża dowolność. Jaki kabel do kina domowego podłączonego do TV? Przede wszystkim taki, który gwarantuje wysoką jakość łączności dźwiękowej. W innym przypadku, przypuśćmy: kabel HDMI do telewizora LG czy kabel HDMI do telewizora Samsung, powinniśmy zastosować przewód high-speed HDMI, odpowiedni dla UHD/4KT, to przy podłączaniu do zestawu kina domowego zwróćmy uwagę na jakość transmisji dźwiękowej.

Kabel HDMI xbox one x

Jaki kabel HDMI do xbox 360 wybrać? Maksymalna długość powinna być na tyle duża, aby starczyła na podpięcie kabla ze sprzętem wyjściowym. Musi spełniać on założenia użytkowe, pokładane w produktach przeznaczonych do zastosowania gamingowego. Korzystając z Xboxa z pewnością warto postawić na przewód, który będzie cechować się dobrymi parametrami jakościowymi. Doradzamy, aby wybrać kabel o podwyższonej prędkości działania: czyli taki, który obsłuży zarówno jakość 1080i, 1080p, jak i 4K. Opcjonalnym rozwiązaniem będzie przewód z opcją ethernet, choć równie dobrze możemy podpiąć sieć za pośrednictwem innego, standardowego kabla sieciowego. 

Kabel HDMI z przejściem na usb

Kabel HDMI wejście wyjście HDMI – USB jest opcją ostateczną, na którą warto się zdecydować, jeśli nasze urządzenie nie posiada wbudowanego portu HDMI. Warto jednak zwrócić uwagę na kompatybilność poszczególnych przejściówek – niektóre mogą po prostu nie pasować do konkretnych sprzętów. Nawet najdroższy kabel HDMI nie będzie w tym kontekście zadowalającym rozwiązaniem. Możemy wykorzystać kabel HDMI rozgałęźnik, czyli tzw. przejściówkę – pamiętaj jednak, że kabel HDMI przedłużacz nie musi być przedmiotem, który zadziała w twoim przypadku. Kabel HDMI i mini usb posiadają wiele różnic w budowie i zazwyczaj tego typu łączność nie jest zadowalająca. Otrzymasz niższą jakość połączenia, zrywający się obraz i nie przeniesiesz sygnałów dźwiękowych oraz sieciowych. Rozwiązaniem tego problemu może być kabel HDMI ethernet, ale z kolei takie połączenie może nie być kompatybilne z częścią nieco starszych sprzętów. Z kolei jeśli przewód nie sięga nam do danego urządzenia, to lepiej wykorzystać kabel HDMI przedłużacz, niż decydować się na sztuczne przedłużanie połączenia za pomocą posiadanej przejściówki USB. Pamiętaj, że większość nowoczesnych urządzeń pozwala na transmitowanie obrazu i dźwięku za pomocą nowszych technologii, niż połączenie HDMI. Co to oznacza? Jeśli chcesz przesłać obraz ze smartfona na TV, to możesz wykorzystać opcję dzielenia ekranu, która jest dostępna dzięki wspólnej sieci Wi-Fi. Odnajdziesz ją m.in. w menu TV pod nazwą screen mirroring. 

Kabel HDMI czy optyczny

Zdecydowanie lepiej postawić na nowoczesny kabel HDMI, niż sięgać po starsze przewody optyczne. Dlaczego? Zarówno kabel kabel HDMI 75hz, jak i zwykły kabel HDMI DP posiada lepszą jakość przesyłania dźwięku. Jest ona konwertowana w standardzie 7.1, a nie jak w przypadku połączenia optycznego: 5.1. Przykładowo, używany w naszej firmie biały kabel HDMI obsługuje różnego rodzaju standardy dźwiękowe, które niekoniecznie będą wspierane przez starsze systemy. Jeśli zatem mamy wątpliwości co do walorów użytkowych, to o wiele lepiej przejść na przewód HDMI, który posłuży jeszcze przez długie lata.

Kabel HDMI a jakość obrazu

Przewód wykorzystujący High Definition Multimedia Interface jest przewodem gwarantującym wysoką jakość przesyłanych danych. Wiele zależy oczywiście od rodzaju urządzeń i możliwości poszczególnych sprzętów. Ogólnie rzecz biorąc żaden przewód – czy to kabel HDMI 3rca, czy kabel HDMI do euro – nie ma wpływu na jakość obrazu. O ile oczywiście rzeczywiście przesyła informacje wizualne. Przewód jest jedynie pośrednikiem, który odwzoruje w odpowiedni sposób jakość obrazu. Jeśli wiec zastanawiamy się, patrząc na zestawienie przewodów HDMI, jaki kupić kabel HDMI – wybierz taki, który jest w miarę ekonomiczny, jest kompatybilny i nie kosztuje zbyt dużo.

Kabel HDMI długość maksymalna

Długość ma znaczenie, przynajmniej jeśli chodzi o przewód HDMI, czy np. kabel HDMI z przejściem na usb. Nie ma bowiem nic bardziej irytującego niż fakt, że brakło nam zaledwie kilku centymetrów do skutecznego złączenia obu urządzeń poprzez kabel HDMI. Maksymalna długość nie musi być zdumiewająco wysoka. Zazwyczaj 2 metrowy przewód będzie całkiem dobry.

Na rynku znajdziemy także m.in. kable o długości 4 m czy długi kabel HDMI 5m. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby wykorzystać przedłużki. Nie można jednak zwiększać ich długości w nieskończoność. Kabel HDMI – długość maksymalna to ok 30 metrów – i nie powinniśmy jej przekraczać, jeśli chcemy zachować optymalną jakość przesyłu. Bez problemu zastosujemy kable o długości 20 m, o ile są odpowiedniej jakości.

Aktywny kabel HDMI

Aktywny kabel to taki, który posiada wzmacniacz. Może przesyłać obraz 3D, połączenie sieciowe i dodatkowo wzmacniać sygnały dźwiękowe – powodując, że percepcja obrazu i dźwięku stanie się bardziej zadowalająca dla użytkownika. To jednak przedmiot, który trzeba traktować jako produkt premium – dobre kable HDMI aktywne są dosyć drogie, a ich cena za kilka metrów oscyluje w granicach 450 złotych. Aktywny kabel to jednak pewnego rodzaju dodatek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać tańszy egzemplarz.

Kabel HDMI a konwerter – adapter

Do telewizora i innych sprzętów możemy użyć także przejściówek i różnego rodzaju adapterów, dzięki którym przeniesiemy obraz w jakości 4K na konkretny nadajnik. To inaczej kabel HDMI przejściówka. Może być tonp. kabel HDMI z końcówką usb albo kabel HDMI z przejściem na euro, którym jednak nie zawsze połączymy urządzenia kablem HDMI do telewizora 4K. Inne rodzaje okablowania to:

 • kabel HDMI na VGA, np. do z monitora lub kabel HDMI na displayport;
 • kabel HDMI usb c do podłączenia smartfona (inaczej – kabel HDMI do telefonu typu c),
 • kabel HDMI dvi – często wykorzystywana przejściówka, również kompatybilna;
 • kabel HDMI eurozłącze (czyli tzw. kabel HDMI na czincze – inna nazwa: kabel chinch audio) – nie zawsze uda się nawiązać nią optymalną łączność;
 • kabel HDMI na displayport dwukierunkowy lub kabel HDMI scart do starszych sprzętów;

Kabel HDMI a ARC oraz eARC

HDMI eARC jest lepszą wersją ARC. Od tego, jaki kabel powinniśmy zastosować, zależy przeznaczenie posiadanego sprzętu. Wiele przydatnych informacji widnieje w specyfikacji technicznej urządzenia. Aby mieć pewność, że nie popełniamy gafy, warto zastosować kabel z oznaczeniem 2.1. To wysoki standard przesyłu i zadowalająca transmisja danych – bez względu na typ ARC lub eARC.

Kabel HDMI high speed

Kabel o podwyższonej prędkości działania. Stosuje się go do telewizorów i innych sprzętów, które wymagają takiej technologii, np. powinniśmy zastosować przewód high-speed HDMI, odpowiedni dla UHD/4KT, to przy podłączaniu do zestawu kina domowego. Przydaje się, jeśli chcemy pooglądać filmy w wysokim komforcie użytkowym.

Kabel HDMI standardy

Jeśli chodzi o standardy, to jednym z rozgraniczników mogą być typy kabli, tj.:

 1. kabel HDMI eARC. Ze zwrotnym audio
 2. kabel HDMI ARC. Zapewniający optymalną skuteczność do 15 metrów.
 3. kabel HDMI a CEC. To opcja HDMI, dzięki której będziemy mogli sterować wieloma urządzeniami za pośrednictwem jednego kontrolera.

Kształt kabla HDMI

Kabel HDMI cienki przyda się szczególnie tam, gdzie posiadamy niezwykle wąskie przejścia pomiędzy poszczególnymi elementami – np. meblami. Kabel HDMI łamany – kątowy (czyli tzw. kabel HDMI 90 stopni) to znakomite wyjście, jeśli naszym ogranicznikiem jest ściana, przez którą nie możemy zagiąć przewodu (podobnie, jak kabel HDMI zakrzywiony).

Płaski kabel HDMI to uniwersalny komponent (nazywany czasami jako kabel HDMI slim) którego przekrój jest niewielki i pasujący do większości otworów. Jeśli mamy długi kabel HDMI, to możemy go poprowadzić wzdłuż ścianek mebli. Nie warto decydować się na kabel HDMI na metry, czyli cięty – takie działanie nieodwracalnie niszczy budowę przewodu.

Problemy z niewłaściwym doborem kabla

Najczęstsze powody, przez które kable w rankingu HDMI nie działają. Jeśli kabel HDMI vga nie działa, to winowajcą może być brak kompatybilności sprzętów. Z kolei kiedy widzimy sygnał pt. kabel HDMI brak sygnału, to najprawdopodobniej przewód jest źle podłączony. Kabel HDMI brak dźwięku – to informacja, która wskazuje na uszkodzony sterownik lub zepsutą kartę dźwiękową. Jeśli zaś kabel HDMI przerywa obraz, to wypróbujmy inny przewód. Podobnie, jeśli kabel HDMI nie przesyła dźwięku. Może to zwiastować, że uszkodzony kabel HDMI nie jest w stanie dalej transportować informacji. Brak dźwięku w telewizorze przez kabel HDMI wyeliminujemy sprawdzając wszystkie powyższe wskazówki.

Najczęściej zadawane pytanie na temat kabli HDMI w 2024

W poniższej części zamieszczamy najczęściej pojawiające się pytania, które dotyczą takich kwestii, jak kabel HDMI 4k cena, czy też jaki kabel HDMI przedłużacz wybrać dla konkretnego urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z szybkimi odpowiedziami na najbardziej nurtujące tematy dla internautów.

Jaki kabel HDMI do 4k?

Kabel do HDMI powinien być w standardzie 1.4 lub 2.1, tak aby mógł przesyłać wideo w najwyższej rozdzielczości. Co prawda można zastosować przewody o innej specyfikacji, ale nie mamy wówczas pewności, że film 4K będzie się w stu procentach prawidłowo wyświetlał na danym odbiorniku. Pamiętajmy, aby nie stosować kabli o obniżonej jakości, przewodów przestarzałych czy uszkodzonych – zazwyczaj nie osiągniemy w ten sposób konkretnej jakości, do której dążymy.

Jak podłączyć kabel HDMI do komputera i telewizora?

To bardzo proste, wystarczy wyprostować przewód i połączyć jeden port HDMI z drugim, wtykając do poszczególnych gniazd końcówki przewodów. Aby odczytać obraz z jednego odbiornika na drugim należy wejść w odpowiednie opcje. Przykładowo, jeśli chcemy zobaczyć obraz z komputera na telewizorze, to weźmy w rękę pilot i przyciśnijmy przycisk source. Niekiedy ta opcja będzie dostępna pod inną nazwą – chodzi o to, aby wybrać odpowiedni rodzaj połączenia. Jeśli uda nam się znaleźć to menu, to możemy bez problemu wybrać urządzenie wyjściowe jako PC. Tym samym skorzystamy z telewizora zupełnie tak, jakby był on naszym codziennym monitorem.

Jaki kabel HDMI?

Przede wszystkim taki, który jest oryginalny, bezpieczny i nieuszkodzony. Naderwane warstwy izolacyjne mogą powodować iskrzenie, a co za tym idzie – spięcia i niebezpieczeństwo pożaru. Jeśli nasz kabel nie domaga, to nie wahajmy się i dokonajmy jego wymiany. Kabel HDMI nie powinien być również zbyt krótki – duże naprężenie przewodu będzie powodowało jego szybsze zużywanie się. Jeśli więc celujemy w solidny przewód, postawmy na sprawdzoną markę, która została ujęta w naszym rankingu kabli HDMI na bieżący rok.

Jak przerobić kabel HDMI na euro?

Zdecydowanie powinniśmy się powstrzymać od manualnych przeróbek przewodów, nawet jeśli mamy w tym temacie jakiekolwiek doświadczenie. HDMI jest znacznie bardziej rozbudowaną i bezpieczną technologią, w której poszczególne żyły są bardzo dobrze zabezpieczone. Jeśli zatem rozerwiemy jakikolwiek kabel, możemy mieć duży problem z uzyskaniem pełnego bezpieczeństwa użytkowego. Najtańsze przewody HDMI to cena wynosząca kilka lub kilkanaście złotych. Nieco więcej zapłacimy za przejściówkę, dlatego nie warto modyfikować kabli na własną rękę.

Ile kosztuje kabel HDMI?

To zależy. Znajdziemy kable HDMI, które kosztują zaledwie kilka złotych – są to najczęściej masowo produkowane, tanie przewody chińskie. Powinniśmy raczej unikać tego typu przedmiotów, ponieważ ich wartość użytkowa jest obniżona w stosunku do kabli markowych. Różni się przede wszystkim jakością wykonania i gwarancją. Kupując ekonomiczny produkt na targu nie mamy gwarancji poprawnego działania sprzętu. Pamiętajmy, że kablem HDMI podłączamy własne sprzęty, dlatego nie ma co ryzykować ich uszkodzenia. W rankingu kabli HDMI na bieżący rok znajdziecie przewody w ekonomicznej cenie, czyli ok. 20–30 złotych, jak i kable premium, czyli inteligentne przewody o wartości ok. 80-90 złotych. Wybór należy tylko i wyłącznie do ciebie!

Jak podłączyć kabel HDMI do telewizora?

To bardzo proste. Wtykamy jedną końcówkę kabla w port HDMI osadzony w telewizorze. Następnie wybieramy, po uruchomieniu wszystkich podłączonych sprzętów, odpowiedni kanał na pilocie. Tym samym możemy uzyskać obraz na TV np. z laptopa czy smartfona. Większość TV posiada ich przynajmniej kilka. Dopiero w panelu telewizora wybieramy, który z portów ma być w obecnej chwili obsługiwany.

Kabel HDMI jaki kupić?

Wybierając kabel spośród dostępnych pozycji w rankingu kabli HDMI na bieżący rok, zwróć uwagę na ich specyfikację. Co to oznacza? Dobieraj komponent spoglądając na specyfikację złącz, obsługiwany standard, przepustowość, maksymalną rozdzielczość jaką można osiągnąć czy fizyczną długość przewodu. Wszystkie te czynniki są istotne, jeśli chcemy dobrać przewód zgodny z własnymi oczekiwaniami.

Kabel HDMI ile HZ?

Kabel 60Hz powinien charakteryzować się optymalną jakością. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać przewód o wyższej sugerowanej częstotliwości, np. 144 Hz. Nie oznacza to jednak, że od razu poczujemy diametralną różnicę związaną z użytkowaniem takiego przewodu. Jeśli chcemy oszczędzić i nie zależy nam na minimalnych skokach jakości, to przewód 60Hz będzie jak najbardziej odpowiednim wyborem. 

Gdzie kupić kabel HDMI?

Zachęcamy do skorzystania z wszystkich opcji, które wyszczególniliśmy w rankingu kabli HDMI. Część z nich odnosi się do propozycji znanych marek, inne zaś są bardziej lub mniej anonimowe. Przed wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy dany produkt posiada rzeczywistą gwarancję, której możemy się chwycić w razie trudności z działaniem produktu. Jeśli poczujemy się rozgoryczeni słabą jakością przewodu HDMI, to zawsze możemy – zgodnie z prawem – domagać się wymiany lub zwrotu.

Jaki kabel HDMI do tv?

Najlepiej ten o standardzie 2.1. Co prawda możemy wybrać 1.4 lub 2.0, czyli bardziej ograniczone i przestarzałe technologie – ale uniwersalnym kablem będzie ten najnowszy. Podłączymy nim zarówno leciwe sprzęty z portem HDMI, jak i najnowsze urządzenia – bez obawy o brak kompatybilności sprzętowej.

Kabel HDMI jak podłączyć?

Generalnie kabel podłączamy do obojętnie którego portu. Ważne, aby były one sprawne. To nic trudnego – obie końcówki kabla mają takie same wejście, jeśli mówimy o kablu w rodzaju męski-męski. Przejściówki i przedłużacze mogą posiadać żeńskie wejścia portów.

Ps4 pro jaki kabel HDMI?

Kabel HDMI ps4 powinien charakteryzować się odpowiednią skutecznością działania. Z jednej strony bez sensu jest przepłacać za rozwiązania, które tylko z nazwy sugerują nam, że nadają się do prawdziwego gamingu. Przede wszystkim sprawdźmy, czy kabel HDMI to HDMI 2.0 – jeśli tak, to jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem dla fanów konsol. Kabel HDMI ps4 pro powinien mieć podobną specyfikację. 

Jaki kabel HDMI do monitora?

Wybierzmy kabel w odpowiedniej długości, np. 2 metry. Dzięki niemu uzyskamy stałe i solidne połączenie obrazu i dźwięku, co jest szczególnie przydatne, gdy korzystamy z monitora wyposażonego w głośnik. Tym samym ograniczamy ilość połączeń kablowych, które są obecne na naszych biurkach i podłogach. 

Jak podłączyć kabel HDMI do telewizora lg?

W zależności od tego, jaki model telewizora LG posiadamy, proces podłączania będzie się nieco różnić. W najprostszym rozrachunku po prostu podłącz przewód HDMI z jednego portu do drugiego. Jeśli jedno z urządzeń jest niekompatybilne, użyj właściwej przejściówki. Szczegółowe informacje dostarczy ci sam producent sprzętu, który zawiera tego typu instrukcje w dokumentacji zakupionego towaru.

Jaki kabel HDMI do xbox one s?

Nie ma tutaj zaskoczenia, ponieważ warto zdecydować się na przewód, który będzie pasował do wszystkich urządzeń peryferyjnych. Nie warto przepłacać za zbyt drogi kabel, ponieważ nie ustępuje on jakości w kontekście przewodów o niższej cienie. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jaki rozmiar ma konkretny kabel HDMI.

Kabel HDMI z filtrem czy bez?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od kabla HDMI. Filtr jest dodatkową funkcjonalnością, która przyda się w niektórych sytuacjach. Jeśli nie posiadamy żadnych elementów kolidujących z przewodem, możemy z pełną stanowczością dokonać zakupu tradycyjnego przewodu HDMI dostosowanego do danego urządzenia – bez rozgraniczania na kable z filtrami czy bez.

Jaki kabel HDMI 4k?

Teoretycznie zarówno kabel 1.4, 2.0 jak i 2.1 obsługuje 4K. To jednak ta ostatnia wersja czyli 2.1 robi to z największą przepustowością. Jeśli zależy nam na przyszłościowym zakupie, to wybierzmy droższy kabel HDMI 2.1. Jeśli zaś chcemy odtworzyć nagranie 4K, ale nie chcemy robić tego regularnie – to wystarczy kabel o wcześniejszym standardzie.

Jaki kabel HDMI do 4k 120hz?

Przede wszystkim taki, który działa w standardzie 2.1. W rankingu kabli HDMI wyróżniliśmy kilka rodzajów takich okablowań, w związku z czym bez problemu dobierzesz odpowiedni produkt.

Polecane kable HDMI w 2024

Udostepnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *