Najlepsza drukarka laserowa do biura – Ranking 2023

Drukarka stanowi podstawowy element wyposażenia każdego biura. Pozwala szybko i sprawnie przygotować wymaganą dokumentację, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych ze zlecaniem usługi na zewnątrz. Jednak szczególnie w małych przedsiębiorcach często padają pytania, jaką drukarkę laserową kupić – wielofunkcyjną czy tanią? Obie opcje wydają się niezwykle kuszące, właśnie dlatego warto jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji poznać odpowiedź na powyższe pytanie.

W dzisiejszym artykule znajdziesz wygodne porównanie drukarek wielofunkcyjnych laserowych, na podstawie ich funkcjonalność, dzięki któremu dowiesz się, jaka drukarka laserowa ze skanerem do biura okaże się najlepsza.

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – na co zwracać uwagę?

Wielu małych przedsiębiorców zastanawia się, jaką drukarkę laserową wybrać do firmy. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, by zakup nie obciążył nadmiernie budżetu, a przy tym zapewnił wygodę użytkowania. Oczywiście najważniejszą cechą jest technologia. Drukarki laserowe są znacznie wydajniejsze od tych atramentowych i tym samym pozwalają znacząco obniżyć koszty eksploatacji.

W kolejnym kroku należy zastanowić się nad funkcjonalnością. Rozwój komunikacji elektronicznej sprawił, że obecnie większość spraw można załatwić mailowo, wysyłając skany potrzebnych dokumentów. Drukarka laserowa ze skanerem do biura pozwoli znacząco usprawnić procesy związane z zawieraniem umów, raportowaniem, a także pozwoli na wsparcie komunikacji z urzędami. Co więcej, wybierając urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową, warto zwrócić uwagę na to, by zapewniało ono łączność bezprzewodową Wi-Fi. Takie połączenie pozwala znacząco usprawnić pracę, a dodatkowo, pozwala na wygodne korzystanie z drukarki z różnych stanowisk, a nawet ze smartfonów.

Zastanawiając się nad wyborem najlepszej drukarki laserowej do biura, należy zwrócić również uwagę na ilość generowanej dokumentacji. Drukarka laserowa do faktur może być niewielka, a przy tym wydajna. Jednak w przypadku drukowania znacznych ilości materiałów, konieczna może się okazać większa maszyna, z funkcją druku dwustronnego. Wybierając drukarki z funkcją duplex, można znacząco zmniejszyć ilość wykorzystywanego papieru, co będzie się wiązało nie tylko ze zmniejszeniem kosztów eksploatacji urządzenia, ale również będzie działaniem zgodnym z duchem CSR.

Najlepsza drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Drukarka laserowa z wydrukiem dwustronnym — duplex

Drukarka laserowa dwustronna ze skanerem sprawdzi się szczególnie w większych firmach, w których każdego dnia drukowane są duże ilości materiałów. Aby usprawnić pracę całego zakładu, najlepiej postawić na duże urządzenia, z kilkoma szufladami do przechowywania papieru, w tym w różnych formatach oraz z wygodnym podajnikiem do skanowania i kserowania dokumentacji. Wybierając urządzenie wielofunkcyjne o większych gabarytach, można zyskać znacznie wyższą wydajność.

Warto przy tym zaznaczyć, również w niewielkich przedsiębiorstwach, które cenią sobie społeczną odpowiedzialność biznesu, warto stawiać na urządzenia z wydrukiem dwustronnym. Taka wydajna drukarka laserowa ze skanerem poza tym, że jest rozwiązaniem proekologicznym, to dodatkowo zmniejszając zużycie papieru, dodatkowo obniża koszty dla przedsiębiorcy.

Drukarka laserowa ze skanerem – wady i zalety

Drukarki ze skanerem laserowe mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Nie sposób się temu dziwić. Jak każde inne urządzenie, również drukarki laserowe mają szereg zalet i podobnie długą listę wad. Abyś mógł podjąć jak najlepiej przemyślaną decyzję, poznaj najważniejsze zalety i wady drukarek laserowych ze skanerem:

Zalety:

 • znacznie niższe koszty eksploatacji w porównaniu do drukarek atramentowych, materiały eksploatacyjne umożliwiają wydruk znacznie większej ilości dokumentów, obniżając tym samym koszty zużycia,
 • szybkość wydruku, drukarki laserowe pracują znacznie szybciej od tych atramentowych, na co wpływa zastosowana technologia,
 • wysoki normatywny cykl pracy, drukarki laserowe powstały z myślą o przedsiębiorcach, dlatego są w stanie zadrukować nawet do 80 tysięcy kartek miesięcznie,
 • niezawodność, nawet tanie drukarki laserowe ze skanerem nie zawierają elementów, które mogłyby zasychać podczas przerwy w pracy,
 • wydruk nie musi wysycać, dotknięcie zatuszowanej strony nie zostawi nieestetycznych smug na wydruku.

Wady:

 • jakość wydruku nawet w przypadku dobrych drukarek laserowych ze skanerem jest wyraźnie niższa, w porównaniu z drukarkami atramentowymi,
 • wysoka cena, szczególnie gdy interesuje Cię drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do biura,
 • rozmiar urządzenia, drukarki laserowe z uwagi na stosowane technologie są stosunkowo duże, dlatego nie będą praktyczne w każdej przestrzeni,
 • ekonomiczna drukarka laserowa do biura zwykle mieści wyłącznie kartki rozmiaru A4,
 • drukarka laserowa pracuje głośniej od atramentowej, przez co może pogarszać jakość pracy.

Wybierając drukarkę laserową do małego biura, warto sięgać po podstawowe modele. Cena drukarek laserowych jest wyraźnie wyższa niż tych atramentowych, jednak w dalszej perspektywie zapewnia znacznie wygodniejszą pracę i niższe koszty eksploatacji.

Drukarka laserowa ze skanerem do biura – urządzenie wielofunkcyjne

Dobra drukarka laserowa do biura powinna być funkcjonalna i ekonomiczna. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Najlepsza drukarka laserowa do biura poza tradycyjnym wydrukiem, powinna zapewniać takie funkcje jak:

 • kopiowanie i kserowanie,
 • skanowanie,
 • obsługę faxu,
 • pracę bezprzewodową,
 • drukowanie plików z poziomu urządzeń mobilnych,
 • drukowanie plików z e-mail,
 • przesyłanie skanów na e-mail,
 • drukowanie plików z pamięci masowych,
 • skanowanie na pamięć masową.

Odpowiednio dobrana, dobra drukarka laserowa do biura to oszczędne rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie podczas częstego drukowania. Jeśli chcesz sprawdzić, jaką drukarkę laserową wybrać do firmy, koniecznie sprawdź nasz ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych.

Bezprzewodowa drukarka laserowa

Tym, co wpływa na poprawę jakości pracy, jest ciągłe usprawnianie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Jedną ze skuteczniejszych metod poprawy jakości pracy personelu jest możliwość zlecania wydruku bez konieczności podłączania komputera. Szczególnie drukarka laserowa do małego biura powinna być wyposażona w funkcję obsługi WiFi. Dzięki możliwości podłączenia drukarki do komputera po sieci, urządzenie można trzymać w innym pomieszczeniu, zyskując tym samym przestrzeń niezbędną do swobodnej pracy. Dodatkowo, połączenie bezprzewodowe nie odrywa pracowników od wykonywanych zadań i tym samym nie generuje zbędnego haosu.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem – dla kogo?

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do biura to propozycja dla szczególnie wymagających przedsiębiorców. Tego typu urządzenia są zwykle znacznie droższe od tradycyjnych drukarek atramentowych, jednak zapewniają idealne połączenie szybkości wydruku, ze znakomicie odwzorowanymi kolorami. Co szczególnie ważne, kolorowe drukarki laserowe sprawdzą się nie tylko podczas wydruku zdjęć, ale również diagramów i schematów, w których kolorystyka odgrywa kluczową rolę.

Tym, co wyróżnia drukarki laserowe, jest intensywność barw. Drukarka laserowa kolorowa do zaproszeń i wizytówek pozwoli uzyskać zachwycające rezultaty, zapobiegając równocześnie rozmazywaniu się treści. W tym punkcie nie sposób również wspomnieć o kosztach eksploatacji. Drukarki laserowe do biura są tanie w eksploatacji. Koszt tonerów jest znacznie niższy niż zakup atramentu do drukarek tuszowych, co w połączeniu z wysoką wydajnością urządzeń laserowych przynosi prawdziwe korzyści dla biura.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do biura

Kolorowe drukarki laserowe znajdą swoje zastosowanie w tych firmach, które w ramach prowadzonej działalności tworzą dokumentację, w której barwa odgrywa istotną rolę. Dla małych przedsiębiorstw z pewnością wystarczająca okaże się mała drukarka laserowa kolorowa ze skanerem. Duże przedsiębiorstwa powinny postawić na większe urządzenia, które umożliwiają również wydruk większych formatów. Aby mieć pewność podjęcia najlepszej decyzji, warto sprawdzić nasz ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych kolorowych. Filtrując odpowiednie parametry, bez trudu znajdziesz model, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby.

Drukarka laserowa monochromatyczna

Drukarki monochromatyczne to propozycje skierowane dla mniej wymagających przedsiębiorców. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie drukowane są wyłącznie dokumenty tekstowe, z niewielką ilością grafik. Warto przy tym zaznaczyć, że drukarka laserowa do biura umożliwiająca wydruk monochromatyczny będzie znacznie tańsza od tej drukującej w kolorze, a przy tym zapewni równie wysoką wydajność. Wyraźnie niższe będą również późniejsze koszty związane z eksploatacją. Użytkownicy decydujący się na drukarki monochromatyczne nie muszą dokupować dodatkowych tonerów kolorowych, co jednoznacznie przełoży się na obniżenie kosztów użytkowania.

Sama technologia druku w drukarkach laserowych monochromatycznych nie różni się niczym od tej, stosowanej w drukarkach kolorowych. Jedyną różnicą jest barwa wydruków. Drukarki monochromatyczne drukują dokumenty wyłącznie w odcieniach czerni i bieli. W przypadku grafik urządzenie balansuje kolorami, sprawiając, że ilustracje, choć z pewnością mniej wyraźne, niż w przypadku wydruków kolorowych, można bez trudu odczytać.

Drukarka laserowa ze skanerem i Wi-Fi – czy warto?

Dążąc do maksymalnego podnoszenia wydajności personelu zatrudnionego w firmie, należy wspierać rozwiązania, usprawniające pracę. Jednym z takich działań może być zakup drukarki laserowej z Wi-Fi do biura. Drukarki laserowe Wi Fi to doskonałe wsparcie w pracy. Nawet najlepsza drukarka laserowa ze skanerem nie pomoże, gdy pracownicy stale będą odrywani od swoich obowiązków, by wydrukować wymagane materiały.

Łączność bezprzewodowa sprawia, że użytkownicy mogą składać dyspozycję wydruku bez odrywania się od pozostałych obowiązków. Co szczególnie ważne, typ łączności nie wpływa na jakość wydruku. Użytkownicy drukarek bezprzewodowych uzyskują taką samą jakość obrazu, co osoby, drukujące „po kablu”.

Dobra drukarka laserowa z WiFi

Kompaktowa drukarka laserowa ze skanerem, z łącznością bezprzewodową, to niezbędny element wyposażenia każdego biura. Wykorzystanie połączenia sieciowego pozwala na swobodne użytkowanie przez kilku użytkowników jednocześnie, zwiększając komfort pracy personelu. Odpowiednio dobrana drukarka laserowa do firmy powinna umożliwiać sprawną pracę biura, przy utrzymaniu możliwie jak najniższych kosztów eksploatacji.

Małe drukarki laserowe do biura

Mała i wydajna drukarka laserowa do biura powinna zapewnić sprawną pracę całego przedsiębiorstwa. W zależności od zapotrzebowania powinna umożliwiać wydruk różnorodnych materiałów, na określonych formatach. W przedsiębiorstwach windykacyjnych, w bankach i placówkach pocztowych przydatna może się okazać drukarka laserowa do kopert, umożliwiająca sprawne nadrukowanie danych adresata. Firmy eventowe powinny postawić na rozwiązania, umożliwiające sprawny wydruk materiałów promocyjnych i informacyjnych. Tutaj najlepiej sprawdzi się drukarka laserowa do zaproszeń. Z kolei przedsiębiorstwa graficzne powinny sprawdzić możliwości, jakie gwarantuje drukarka laserowa do wizytówek. Możliwość szybkiego wydrukowania wzorów z pewnością usprawni pracę biura i przyczyni się do rosnącego zadowolenia klientów. Z kolei dla firm kurierskich przydatna może się okazać drukarka laserowa do etykiet samoprzylepnych.

Jakie jeszcze możliwości powinna zapewniać drukarka laserowa:

 • drukowanie zdjęć,
 • drukowanie plakatów,
 • drukowanie broszur,
 • i wiele innych.

Pamiętaj, że drukarka laserowa do małego biura mimo swoich niewielkich rozmiarów powinna odpowiadać na wszystkie potrzeby Twojego przedsiębiorstwa.

Przenośna drukarka laserowa do firmy

Przenośne drukarki laserowe dla firm sprawdzą się we wszystkich tych przedsiębiorstwach, w których odbywają się liczne podróże służbowe, inspekcje oraz kontrole. Możliwość zabrania ze sobą własnej drukarki, sprawia, że osoba udająca się w podróż służbową jest całkowicie niezależna. Co szczególnie ważne, tego typu drukarki, pozwalają na uzyskanie tak samo dobrej jakości, jak w przypadku urządzeń stacjonarnych. Jednak za sprawą swoich niewielkich rozmiarów może być wygodnie przenoszona w plecakach i torbach.

W zależności od modelu drukarki przenośne mogą pracować na akumulatorze od kilku do nawet kilkunastu godzin. Dodatkowo tego typu urządzenia, podobnie jak pozostałe drukarki laserowe, dostępne są w wersji z wydrukiem wyłącznie monochromatycznym oraz w kolorze.

Samochodowa drukarka laserowa

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowaną większość czasu spędzają w podróży, z pewnością docenią możliwości, jakie dają przenośne drukarki. Mini drukarka laserowa do laptopa sprawdzi się w podróży, umożliwiając natychmiastowy wydruk ważnych dokumentów oraz naniesienie niezbędnych poprawek już podczas spotkania z kontrahentem. Drukarki laserowe do samochodu wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami, umożliwiającymi swobodę obsługi nawet w najmniej komfortowych warunkach.

Drukarki samochodowe to również rozwiązanie dedykowane dla nowoczesnych przedsiębiorców, którym zależy na tym, by w każdej chwili móc wykonać najważniejsze zadania. Sprawdzą się w szczególności w przypadku osób samo-zatrudnionych, które nie mają możliwości delegowania zadań. Mając drukarkę stale w zasięgu ręki, nic Cię nie zaskoczy.

Wybór najlepszej drukarki laserowej do biura nie należy do najprostszych. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych funkcjonalności, które zgodnie z założeniami mają za zadanie usprawnić pracę w biurze. O ile niektóre, takie jak łączność bezprzewodowa, czy przejrzysty panel sterowania okazują się faktycznie przydatne, tak część, jak m.in. obsługa faxu może się okazać całkowicie zbędna. Jeśli chcesz podjąć najlepszą decyzję, nie przepłacać, a równocześnie znaleźć najlepszą drukarkę laserową do biura koniecznie sprawdź nasz ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych i znajdź propozycję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Udostepnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *